Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruský vlak vykolejila bomba

Svět

  8:30
MOSKVA - Příčinou exploze, která v pondělí způsobila vykolejení ruského vlaku mezi Moskvou a Petrohradem, byla podomácku vyrobená bomba. Při tragédii bylo zraněno 60 lidí.

Tunel, vlak foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

"Příčinou neštěstí, jak potvrdily odpovědné orgány, bylo přerušení železniční tratě podomácku vyrobeným výbušným zařízením," řekla mluvčí. Vlak Něvskij Express mířící z Moskvy do Petrohradu vykolejil v pondělí večer v blízkosti města Novgorod. Podle dostupné bilance bylo zraněno nejméně 60 lidí, 20 z nich bylo hospitalizováno, stav tří z nich je vážný. Do tohoto spoje bylo prodáno 231 lístků a ve vlaku bylo i 20 členů
železničního personálu.

Podle jednoho ze svědků vykolejení vlaku předcházely dvě exploze. Vlak vykolejil těsně poté, co přejel most přes silnici. Po výbuchu zůstala pod kolejištěm asi dvoumetrová díra.

"Slyšeli jsme dvě exploze a pak začal vlak najednou brzdit," řekl jeden z průvodčích, který si nepřál být jmenován. "Vlak se začal třást. Vypukla panika. Rozbili jsme okna a pomáhali lidem ven. Největší škody byly v restauračním voze, tam taky bylo nejvíc zraněných," dodal.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat