31. října 2017 17:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rusové z ponorky zaútočili raketami na cíle Islámského státu v Sýrii

Ruská armáda zahájila vojenské manévry (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská armáda zahájila vojenské manévry (ilustrační). | foto: Reuters

Damašek Ruská armáda vypálila z ponorky rakety s plochou dráhou letu na pozice radikálů z Islámského státu (IS) ve východosyrské provincii Dajr az-Zaur. Oznámila to v úterý s odvoláním na ruské ministerstvo obrany agentura RIA Novosti.

IS po ztrátě svého hlavního sídla v Rakce přesunuje své lidi na východ Sýrie. Jeho bojovníci jsou v Dajr az-Zauru, na nějž se nyní soustřeďuje pozornost syrské armády a jejích spojenců z Ruska a Íránu.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že z ponorky Velikij Novgorod, která je ve východní části Středozemního moře, byly vypáleny tři rakety Kalibr. Zničily Islámskému státu velitelská stanoviště IS a muniční sklad v blízkosti města Búkamál, které leží u hranice s Irákem.

Ruská armáda bojuje v Sýrii od roku 2015 na straně tamní vlády a pomohla jí zvrátit poměr sil v její prospěch. Kromě letadel operují v bojích také lodě přesunuté do Středozemního moře.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!