Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruští diplomaté v hladové KLDR sklízejí rýži na brigádě v kolchozu

Práce na rýžovém poli | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce na rýžovém poli | foto: Shutterstock

PCHJONGJANG Do sklizně rýže se v Severní Koreji zapojil ruský velvyslanec se všemi diplomatickými spolupracovníky. Podle agentury ITAR-TASS ambasadora na polích v družební farmě Kočchan přivítal nápis "Ať žije Kim Čong-il, slunce 21. století" a pracovníci šestnácti místních brigád, které se do sklizně úrody zapojily.

Podle ruské agentury na rýžových polích KLDR pracují i diplomaté z Číny, Vietnamu a Kuby.

Na pokraji hladomoru

Severní Koreu dlouhodobě sužuje chronický nedostatek potravin. Země v minulých dnech požádala Jižní Koreu o poskytnutí 500 000 tun rýže a 300 000 tun krmiva.

Za to slíbila ústupky v programu setkávání rodin rozdělených korejskou válkou. Podle některých informací je KLDR na pokraji hladomoru.

"Jako projev díků připravili kolchozníci pro ruské diplomaty bohatou hostinu, ruští hosté předali zemědělcům několik kanystrů s mazivem pro zemědělskou techniku," napsala agentura. Družstvo, které s ruským velvyslanectvím udržuje už dlouho družební vztahy, prý v minulosti třináctkrát navštívil zakladatel KLDR Kim Ir-sen.

"Dvakrát ročně, v létě a na podzim, přijíždějí v závislosti na počasí pracovníci prakticky všech velvyslanectví do patronátních zemědělských družstev, aby vnesli svůj díl do boje za úrodu v KLDR," napsala ruská agentura.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...