Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruští kriminalisté jsou na stopě podezřelých z útoku na vlak

Svět

  14:13
MOSKVA - Páteční nehoda ruského rychlíku na trati Moskva - Petrohrad, kterou podle vyšetřovatelů způsobil teroristický útok, si podle nejnovější bilance vyžádala 25 obětí. Kriminalisté jsou na stopě prvním podezřelým z přípravy železniční tragédie.

Vlakové neštěstí v Rusku

Počet mrtvých je k dnešnímu ránu 25 a zatím není jasné, co se stalo s dalšími 26 nezvěstnými. Ti nejsou ani na seznamu obětí ani mezi raněnými. Není však prý vyloučeno, že někteří z nich do vlaku prostě ani nenastoupili.

V nemocnicích se dosud nalézá 85 cestujících, včetně 21 vážně zraněných.

Na vyšetřování se podílí i ministerstvo vnitra a tajná služba FSB, jejichž zástupci se ještě o dnešní noci zúčastnili jednání operativního štábu pro vyšetřování neštěstí.

Útok na Nevský expres

Něvský expres vykolejil o páteční noci v lese v obtížně přístupném terénu mezi Tverem a Novgorodem. Příčinou katastrofy byl podle šéfa tajné služby výbuch nálože o síle odpovídající sedmi kilogramů TNT.

Ruská média předpokládají, že útočníci položili na koleje dvě bomby, z nichž jedna vybuchla v pátek pod vlakem a druhá v sobotu odpoledne, neexplodovala však plnou silou.

Policisté se při výslechu obyvatel okolních vsí snaží sestavit možné portréty podezřelých z účasti na atentátu.

Vyšlo najevo, že v několika posledních dnech místní obyvatelé viděli neznámé lidi. Nejbližší okolí je velice řídce osídleno, takže je vždy nápadné, když se objeví lidé odjinud.

Ministr vnitra Rašid Nurgalijev ještě v sobotu hovořil o několika podezřelých, včetně neznámého čtyřicátníka. Policie pátrá i po muži, který strážce zákona na možné podezřelé telefonicky upozornil. 

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat