Pátek 25. června 2021svátek má Ivan 21 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Ruští vojáci se začali stahovat z Krymu a od hranic Ukrajiny, vracejí se na základny

Ruské ministerstvo obrany v pátek podle agentury RIA Novosti oznámilo, že začalo stahovat své jednotky z Krymu a oblastí poblíž východní ukrajinské hranice. Vojáci se vracejí z cvičení na své domovské základny. Posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou v posledních dnech vyvolalo obavy Kyjeva i Západu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Beneš 23.4.2021 11:20

Mluvíme-li o anektovaném Krymu, mohli bychom stejně dobře hovořit o anektovaném Texasu, Kalifornii či Novém Mexiku. Tam se v době "připojení" k USA mluvilo převážně španělsky. Čas ovšem kráčí kupředu a při relativním nárůstu španělsky hovořících chicanos a hispánců vůbec oproti jiným skupinám obyvatel se španělsky bude brzy mluvit už po celých Státech. Všiml jsem si na snímcích z posledních kraválů v Minneapolis, a to je už hodně na sever ke kanadské hranici, že policie vydává výzvy krom angličtiny také ve španělštině.

P. Skřivan 23.4.2021 11:28

No když se to vezme kolem a kolem, tak ono hlavně záleží na portmonce toho kdo anektuje. Když je plná, je to přítel a když prázdná, je to lump. Putin patří ke druhé kategorii ... . :-)

L. Beneš 23.4.2021 11:35

Vystihl jste to dobře. A to je ta dialektika, pane faráři.

V. Novák 23.4.2021 13:07

No, pro Krymčany je Putinova portmonka dostatečně plná - a hlavně otevřená. I když musím uznat, že ve srovnání s žebráckou Ukrajinou nemusí být ta Putinova portmonka nijak zvlášť plná, aby "anektované" naplnila nadšením.

F. Janovec 23.4.2021 19:41

Nic není tak jednoduché, OSN uznává právo na sebeurčení na základě existence autonomního území toto bylo uplatněno v případě rozpadu Československa a Jugoslávie. Z tohoto pohledu v rámci Ukrajinské republiky existovala Krymská republika s vlastní vládou a parlamentem. Součástí Ukrajinského práva bylo i právo Krymské republiky k vyhlášení referenda což se na konec i stalo. Zapojení Ruské armády je, ale vada na kráse tohoto referenda. S přihlédnutím k tomu, že v té době došlo k násilné změně vlády na Ukrajině to není jediná vada na kráse.


Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Sídliště Ploužnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...