Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Santu jsem sám očkoval a je připraven vyrazit, uklidňoval děti epidemiolog Fauci. Vánoce v USA však budou kritické

Svět

  5:00
Washington/Praha - Očkovací program v USA je v plném proudu. Svou injekci prý dostal i nečekaný pacient – Santa Claus. Dávku mu vlastnoručně aplikoval epidemiolog Anthony Fauci, jak se sám pochlubil dětem. Experti se obávají vánočních svátků a naději vidí jedině v plošné vakcinaci.

Santa Claus v době covidové. foto: Reuters

USA jako první schválily použití vakcíny od Moderny. Ta nevyžaduje extrémní chlad jako konkurenční látka

Jedna z hlavních tváří amerického boje s koronavirovou pandemií lékař Anthony Fauci v sobotu vystupoval ve speciálním pořadu CNN. Několik dětí ve vysílání vyjádřilo obavy, zda jim bude Santa Claus vzhledem k současné situaci schopen doručit dárky. Zdravotní expert je uklidnil. „Zařídil jsem to,“ prohlásil Fauci. „Udělal jsem si výlet na severní pól, zde jsem podal vlastnoručně Santovi očkování,“ popisuje s úsměvem lékař. „Změřil jsem jeho úroveň imunity a je připraven vyrazit,“ dodal.

Santa Clausové navštívili i indonéský obchodní dům v Jakartě.
Dr. Anthony Fauci. Muž, kterému Amerika věří. Vědecký poradce Bílého domu...

Anthony Fauci od roku 1984 zastává funkci ředitele Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), byl ve službách již šesti prezidentů a nedávno přijal funkci hlavního zdravotního poradce nově zvoleného šéfa Bílého domu Joe Bidena.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v pátek povolil mimořádné použití vakcíny proti covidu-19 od americké biotechnologické společnosti Moderna. Ve stejný den Američané zaznamenali rekordní počet pozitivně testovaných. Za dobu pandemie v zemi na covid zemřelo 313 000 lidí, denně nemoci podlehne okolo 2 500 pacientů. Experti vidí v očkování jedinou cestu z pandemie.

„Cílem očkování je kompletně se zbavit covidu-19,“ odpověděl v pořadu Fauci podle deníku The Guardian na otázku mladého chlapce. „Pokud bude valná většina očkovaná, virus nás začne opouštět,“ uvedl hlavní lékař. „Potom budete moci dělat všechny ty věci, na které jste se mě ptali,“ reaguje epidemiolog na dotazy ohledně toho, zda děti mohou navštívit o vánocích své příbuzné.

Vánoční oslavy jsou strašákem budoucích týdnů. Úřady vyzývají obyvatele, aby setkání zúžili na minimum. Sám Fauci na Štědrý den oslaví osmdesáté narozeniny. Stráví je netradičně pouze ve společnosti manželky - běžně bývá v širším rodinném kruhu. „Buďte doma, jak to jen půjde, stýkejte se jen s lidmi z vlastní domácnosti,“ vyzývá lékař. „Tyto Vánoce nemohou být stejné jako ty minulé, protože jsme ve velmi složité situaci,“ dodal v rozhovoru s listem The Washington Post Fauci.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat