23. dubna 2019 15:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Saúdská Arábie popravila 37 občanů obviněných z terorismu

Hlavní město Saúdské Arábie Rijád. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní město Saúdské Arábie Rijád. | foto: Reuters

RIJÁD Saúdská Arábie v úterý popravila 37 lidí obviněných v souvislosti s terorismem. Podle agentury AFP to oznámilo saúdskoarabské ministerstvo vnitra s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie.

Popravy se uskutečnily v pěti regionech: hlavním městě Rijádu, Medině, Mekce, sunnitské provincii Kasím v centrální části země a ve Východní provincii, kde se soustřeďuje šíitská menšina.

V pondělí saúdskoarabské úřady oznámily, že zatkly 13 lidí, kteří chtěli v království spáchat teroristické útoky.Terčem atentátu měla být budova bezpečnostních složek v centrální provincii Rijád, asi 250 kilometrů od hlavního města. K plánování útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Saúdská Arábie zintenzivnila na svém území boj proti terorismu po sérii útoků na přelomu tisíciletí. Teroristické incidenty se v této zemi stávají zřídka, tažení proti radikálům však pokračuje. Začátkem měsíce bezpečnostní složky usmrtily dva útočníky na východě země.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!