23. dubna 2019 15:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Saúdská Arábie popravila 37 občanů obviněných z terorismu

Hlavní město Saúdské Arábie Rijád. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní město Saúdské Arábie Rijád. | foto: Reuters

RIJÁD Saúdská Arábie v úterý popravila 37 lidí obviněných v souvislosti s terorismem. Podle agentury AFP to oznámilo saúdskoarabské ministerstvo vnitra s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie.

Popravy se uskutečnily v pěti regionech: hlavním městě Rijádu, Medině, Mekce, sunnitské provincii Kasím v centrální části země a ve Východní provincii, kde se soustřeďuje šíitská menšina.

V pondělí saúdskoarabské úřady oznámily, že zatkly 13 lidí, kteří chtěli v království spáchat teroristické útoky.Terčem atentátu měla být budova bezpečnostních složek v centrální provincii Rijád, asi 250 kilometrů od hlavního města. K plánování útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Saúdská Arábie zintenzivnila na svém území boj proti terorismu po sérii útoků na přelomu tisíciletí. Teroristické incidenty se v této zemi stávají zřídka, tažení proti radikálům však pokračuje. Začátkem měsíce bezpečnostní složky usmrtily dva útočníky na východě země.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!