2. července 2007 7:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sázení: Česku hrozí sankce

Výherní automaty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výherní automaty | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Neústupnost ministerstva financí v přístupu k legalizaci internetového sázení by v dohledné době mohla způsobit České republice problémy v Bruselu.

Evropská komise (EK) se totiž rozhodla zesílit tlak na odstranění protekcionistických praktik v oblasti telekomunikací, finančních a právních služeb a také v sázkovém sektoru. V minulém týdnu neváhala komise vydat poslední varování Francii a Švédsku, aby otevřely své sázkové trhy zahraničním operátorům.

Pakliže by tak obě země neučinily, vystavily by se nebezpečí postihu ze strany Evropského soudního dvora. Vyšetřování, které má určit, zdali nejsou kladeny překážky vstupu zahraničním provozovatelům sportovního kurzového sázení, se nevyhnulo ani Řecko.

„Tvrzení, že jedině uzavřené národní trhy mohou poskytnout dostatečnou ochranu zákazníkům na sázkařském trhu, není pravdivé,“ uvedla pro list Financial Times generální sekretářka Evropské herní a sázkové asociace Sigrid Ligné. Právě těmito argumenty o ochraně zákazníků a také mladistvých se zaštiťuje české ministerstvo financí při odmítání legalizovat sázení přes internet v Česku.

Ministerstvo se ani pod vlivem posledního bruselského vývoje nechystá otevřít český sázkový trh zahraničním internetovým operátorům. A to i přesto, že okolo deseti zahraničních internetových firem již několik let provozuje české webové stránky a tyto služby v zemi otevřeně inzeruje. Státní úřady jim v tom však nedokážou zabránit.

Změnu nelze očekávat ani v novele loterijního zákona, kterou má ministerstvo financí předložit vládě do konce roku. „Je velmi pravděpodobné, že vládní návrh zákona bude obsahovat explicitní zákaz internetového sázení,“ prozradil LN ředitel odboru Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Petr Vrzáň. Zároveň dodal, že se ministerstvo neobává tlaku z Bruselu.


Další podrobnosti o problémech
sázkařů
si přečtěte v dnešním vydání deníku

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?