Diskuse k článku: Seděla ve vězení, protože odrazovala od pití vody z Nilu. Teď má egyptská zpěvačka další problém

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 10.1.2019 0:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Hamal 10.1.2019 0:39

Ted má egyptská zpěvačka další problém. Ona se té vody snad přece jen napila...

P. Harabaska 9.1.2019 11:07

Pití vody z Nilu opravdu může působit problémy citlivým osobám. Strávil jsem v Egyptě pracovně 3 roky a krom toho jsem tam byl mnohokrát krátkodobě. Vždy jsem trpěl problémy, které někteří nazývají faraonovou pomstou. Mnohokrát jsem, obávaje se infekce, navštívil v té věci lékaře a bral různé medikamenty. Bez valných výsledků, až mi jeden lékárník řekl, že problémem je velmi jemný kal, který ve vodárenské síti používanými filtry nelze odstranit a který některým lidem dráždí citlivou střevní stěnu. Nechte tam stát sklenici s vodou a její stěna bude po nějakém čase šedivá jako matnice a u dna se vznáší "prachový oblak". Doporučil mi, abych konzumoval tu vodu jen převařenou, neboť varem dojde k vysrážení prachu. Jeho radu jsem respektoval a již nikdy jsem žádné problémy neměl. Tuto informaci by měli dostat všichni, kdo do Egypta jedou, protože v Egyptě ve vodovodu jiná než nilská voda není (i třeba v Port Saidu a jinde).

V. Kain 9.1.2019 13:20

Vmuslimských zemí jedině vodu balenou.Nikdy z kohoutku např.v hotelu.

J. Lepka 9.1.2019 18:44

Nepodceňujte obchodní zdatnost místních kluků : najdou PETflašku v koši, naplní z kaluže a víčko přilepí vteřiňákem.

P. Harabaska 9.1.2019 18:51

Ani na vodu v lahvích se nelze vždy stoprocentně spolehnout. Tamní (prý) pramenitá voda Baraka v PET lahvích a dokonce i minerálka Eau d’Evian zakoupené někde na trhu nebo v nespolehlivém obchodu nejsou zárukou čistoty, protože místní podvodníci dokážou mistrně uzavřít láhve se správnými vinětami naplněné vodou z vodovodu. A to je problém i v řadě slušných restaurací, kde přinesou novou uzavřenou láhev na stůl a tam otevřou.

V. Církva 9.1.2019 14:46

Skoro se divím že jste v Egyptě pil nepřevařenou vodu. To bych asi nerizkoval mimo Evropu a USA nikde. A ne že bych se chtěl nad tyto země povyšovat, třeba ve východní Asii jsou lidé čistotní, ale tropy jsou tropy.

J. Lepka 9.1.2019 18:41

Přesně tak, Nil je prostě stoka severní Afriky a to je fakt, který si dovolí zpochybnit jen zarytý hlupák. Samozřejmě s pitnou vodou jsou problémy, protože ani písková filtrace nedokáže zachytit mikrobiální znečištění, první životně důležitou informaci, kterou jste tam dostal: Nikdy nepij vodu z vodovodu! Nicméně informace o jílu, jako příčině faraonovy pomsty je pro mě nová, doposud jsem byl přesvědčen, že problém je jednak výměna střevní mikroflóry a jednak vitamínová nerovnováha (pro nás) v potravě, u mně to byl B12. Tento problém ale dokáže dokonale vyřešit i místní pivo.

J. Nový 9.1.2019 10:09

Kdoví jestli ta Vahábová ráda poslouchá Suzi Quatrovou a Celline Dionovou?

V. Kain 9.1.2019 13:19

Sice zpívaly výborně ale bohužel čas je neúprosný a tak už to není ono,pokud nejde o playbeck.

Najdete na Lidovky.cz