29. srpna 2016 16:03, aktualizováno  18:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Šéfa Facebooku Zuckerberga přijal papež a italský premiér

Papež František se setkal s šéfem Facebooku Zuckenbergem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František se setkal s šéfem Facebooku Zuckenbergem. | foto: ČTK

VATIKÁN Zakladatele a šéfa internetové sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga a jeho manželku Priscillu Chanovou přijali v pondělí papež František a poté i italský premiér Matteo Renzi.

„Společně (s papežem) hovořili o tom, jak používat komunikační technologie ke zmírnění chudoby, podpoře kultury setkávání a šíření poselství naděje, a to zejména pro ty nejvíce znevýhodněné skupiny“, sdělilo vatikánské tiskové oddělení o jednání papeže s Zuckerbergem.

Papež se vítá s šéfem Facebooku Zuckenbergem.
Papež František při debatě s šéfem Facebooku Zuckenbergem.

Papež má svůj účet na internetové sociální síti twitter, ale nikoli na facebooku, což svého času kardinálové z papežova okolí zdůvodňovali obavami z většího vnějšího zneužití této sítě.

K půlhodinovému jednání Zuckerberga přijal také Renzi, uvedla bez dalších podrobností agentura ANSA.

Zuckerberg měl v pondělí v Římě na programu také přednášku na soukromé univerzitě LUISS.

K půlhodinovému jednání Zuckerberga přijal také Renzi. „Hovořili jsme o zemětřesení z minulého týdne a o tom, jak se facebooková komunita v Itálii a po celém světě sjednotila, aby pomohla lidem,“ uvedl Zuckerberg na facebooku. „Mluvili jsme i tom, jak technika pomáhá vytvářet pracovní místa a zvyšovat výkon italského hospodářství,“ dodal Zuckerberg.

Zuckerberg měl v pondělí v Římě na programu také přednášku na soukromé univerzitě LUISS. Zde studentům podle agentury ANSA řekl, že divize Facebook Italia poskytne Italskému červenému kříži jako pomoc po zemětřesení reklamní kredit v hodnotě 500 tisíc eur (13,5 milionu korun). Kredit může červený kříž využít k pořádání finanční sbírky, hledání dobrovolníků či žádostem o darování krve.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!