Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfa neonacistů zastřelil jeho desetiletý syn

Svět

  21:05
KALIFORNIE - Teprve desetiletého chlapce z Kalifornie čeká soudní proces pro mladistvé. Je obviněný z vraždy svého otce, který vedl Organizaci Národního socialistického hnutí v USA.

Šéf kalifornského Národního socialistického hnutí

Toto hnutí se otevřeně hlásí k nacismu. Jméno chlapce úřady nezveřejňují. Informaci přinesl americký deník The New York Times.

Chlapec otce zastřelil na prvního máje v domě na Riverside. Policie potvrdila, že vražda otcovou zbraní byla úmyslná. Motiv chlapce je ale záhadou.

Národní socialistické hnutí

Národní socialistické hnutí bylo v USA založeno v roce 1994. V současné době je aktivní ve 32 státech. Příslušníci hnutí nosí dokonce nacistické uniformy. Hnutí má zhruba 400 členů.

Zastánci chlapce, který podle nich vyrůstal v nezdravém prostředí, tvrdí, že by měl být soudem osvobozen. Údajně otec chlapce zasvěcoval do všech aktivit svého hnutí. Deník The New York Times píše, že když se rodiče chlapce rozváděli, jeden druhého osočoval ze zneužívání dětí. Sociální pracovnice rodinu sledovali od roku 2003.

Jeho obhájce zvažuje zda nepožádat o zproštění viny kvůli nepříčetnosti.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat