6. září 2019 12:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Šéfku ruské volební komise napadl při vloupání neznámý útočník. Došlo k tomu v předvečer komunálních voleb

Ruská policie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská policie (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Šéfku ruské ústřední volební komise Ellu Pamfilovovou v pátek při vloupání do jejího domu napadl paralyzérem neznámý útočník. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom dnes informovala agentura TASS. Incident se odehrál v předvečer nedělních komunálních voleb, kvůli nimž od července protestovala liberální opozice.

Policejní vyšetřovatelé z Moskevské oblasti zahájili vyšetřování trestného činu loupežného přepadení. „6. září okolo 01:30 (místního času) policie dostala zprávu o útoku na majitelku jednoho z domů ve městě Istra v Moskevské oblasti. (...) Poškozenou je předsedkyně ústřední volební komise Ruské federace Ella Pamfilovová. Maskovaný zločinec pronikl oknem na terasu, opakovaně proti paní domu použil elektrický paralyzér a poté zmizel,“ sdělila pracovnice ministerstva vnitra Irina Volková.

V neděli 8. září se v Rusku uskuteční komunální volby, v nichž se rozhodne o gubernátorech 19 krajů a oblastí a o složení téměř čtyřiceti republikových, krajských, oblastních a městských zastupitelstev. Zdaleka největší pozornost vyvolává hlasování v Moskvě, kde volební kampaň doprovázely demonstrace za účasti desítek tisíc lidí. Známé osobnosti z řad opozice se totiž po zásahu moskevské volební komise na seznam kandidátů nedostaly.

Agentura Interfax s odvoláním na ústřední volební komisi uvedla, že Pamfilovová je v pořádku a že vypadá „jako obvykle“. Tiskový orgán komise rovněž uvedl, že útočník z domu nic neukradl. Pamfilovová dnes zároveň podle TASS vystoupila na mezinárodní konferenci v Moskvě. Na výzvu novinářů, aby se vyjádřila k noční události, ale nereagovala.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.