Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Ukrajinci zabili elitního ruského snajpra ze Sibiře. Byl to profesionál, měl autoritu, píše server

ilustrační snímek foto: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

Ukrajinské armádě se zřejmě podařilo zlikvidovat elitního ruského odstřelovače Sergeje Carkova. Informuje o tom ruský regionální server Čita. Na informace z médií protivníka odkazuje také náměstek ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.
  11:42

„Dostřílel: Ukrajinská armáda vyřadila nejlepšího odstřelovače ze Zabajkalska,“ píše na Telegramu Geraščenko s tím, že o smrti velitele roty snajprů ze Sibiře informují ruská média.

Zabajkalský portál Čita o Carkovovi uvádí, že měl pohřeb už 10. dubna, ale až nyní se o jeho smrti dozvěděla média. Velitel čety prý zahynul během „speciální vojenské operace na Ukrajině“, jak válku nazývá ruská propaganda, a za své služby dostal posmrtně Řád odvahy.

Mladšímu četařovi bylo devětatřicet let a pocházel z města Borzja. Pravidelně se prý účastnil také mezinárodních závodů Sniper Frontier. „Sergej Igorevič Carkov sloužil v střelecké rotě odstřelovačů. Byl to nejlepší snajpr v brigádě. Všichni si ho velmi vážili, byl to profesionál, měl autoritu. Nikdo nemohl uvěřit, že se mu to může stát,“ cituje Čita zdroj z armády.

„Klíčové slovo je ‚byl‘,“ poznamenává Geraščenko a ptá se, „kolik lidí přišlo kvůli tomuto parchantovi o život“, než ho ukrajinská armáda zneškodnila. Na závěr pak přidává hashtag „Rusko200", čímž odkazuje na kód „náklad 200". Ten používá ruská armáda jako označení pro přepravu zabitých vojáků zpět do Ruska.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat