16. února 2018 21:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sériový vrah Fourniret se přiznal k dalším dvěma vraždám. Na kontě jich má devět

Vrah. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrah. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Francouzský sériový vrah Michel Fourniret, který byl před deseti lety odsouzen na doživotí za vraždy sedmi dívek, se před vyšetřujícím soudcem přiznal k dalším dvěma vraždám. S odvoláním na advokáta pozůstalých to v pátek uvedla agentura AFP.

Obě ženy, Britka Joanna Parrishová a Francouzka Marie-Angéle Domeceová, se staly Fourniretovými oběťmi ještě na přelomu 80. a 90. let.

Fourniret byl v souvislosti s tímto případem vyslýchán minulý týden a před vyšetřujícím soudcem stanul i tento čtvrtek. „Učinil podrobné a opakované přiznání. Jasně a opakovaně doznal, že zabil Joannu Parrishovou a Marie-Angéle Domeceovou,“ uvedl advokát Didier Seban. Tímto doznáním podle něj skončilo 28 let, po které si rodina Parrishové kladla otázky, co se s touto mladou ženou stalo.

„Ardenský lidojed“ vinu dosud popíral

Fourniret byl v roce 2008 obviněn, že obě ženy unesl a zavraždil, soud ale v září 2011 vyšetřování zastavil. Fourniret, přezdívaný ardenský lidojed, celou dobu popíral, že by s těmito zločiny měl něco společného, přestože proti němu vypovídala jeho manželka Monique Olivierová, rovněž odsouzená na doživotí za spoluúčast na pěti vraždách. V roce 2012 odvolací soud nařídil nové vyšetřování.

Tělo Parrishové, která učila angličtinu na střední škole v Auxerre, se našlo v květnu 1990. Žena byla nahá a pitva prokázala, že byla znásilněna a zbita, než zemřela. Tělo mentálně postižené Marie-Angéle Domeceové, která zmizela v červenci 1988 ve věku 19 let, se nikdy nenašlo, poznamenal na svém webu list Le Figaro.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na Lidovky.cz