Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sériový vrah Fourniret se přiznal k dalším dvěma vraždám. Na kontě jich má devět

Vrah. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrah. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Francouzský sériový vrah Michel Fourniret, který byl před deseti lety odsouzen na doživotí za vraždy sedmi dívek, se před vyšetřujícím soudcem přiznal k dalším dvěma vraždám. S odvoláním na advokáta pozůstalých to v pátek uvedla agentura AFP.

Obě ženy, Britka Joanna Parrishová a Francouzka Marie-Angéle Domeceová, se staly Fourniretovými oběťmi ještě na přelomu 80. a 90. let.

Fourniret byl v souvislosti s tímto případem vyslýchán minulý týden a před vyšetřujícím soudcem stanul i tento čtvrtek. „Učinil podrobné a opakované přiznání. Jasně a opakovaně doznal, že zabil Joannu Parrishovou a Marie-Angéle Domeceovou,“ uvedl advokát Didier Seban. Tímto doznáním podle něj skončilo 28 let, po které si rodina Parrishové kladla otázky, co se s touto mladou ženou stalo.

„Ardenský lidojed“ vinu dosud popíral

Fourniret byl v roce 2008 obviněn, že obě ženy unesl a zavraždil, soud ale v září 2011 vyšetřování zastavil. Fourniret, přezdívaný ardenský lidojed, celou dobu popíral, že by s těmito zločiny měl něco společného, přestože proti němu vypovídala jeho manželka Monique Olivierová, rovněž odsouzená na doživotí za spoluúčast na pěti vraždách. V roce 2012 odvolací soud nařídil nové vyšetřování.

Tělo Parrishové, která učila angličtinu na střední škole v Auxerre, se našlo v květnu 1990. Žena byla nahá a pitva prokázala, že byla znásilněna a zbita, než zemřela. Tělo mentálně postižené Marie-Angéle Domeceové, která zmizela v červenci 1988 ve věku 19 let, se nikdy nenašlo, poznamenal na svém webu list Le Figaro.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...