6. května 2016 7:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sestra Savčenkové je volná. Z vazby ji dostali ukrajinští diplomaté

Vira Savčenko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vira Savčenko | foto:  Michal Šula, MAFRA

MOSKVA Ruská policie stáhla zatykač na Viru Savčenkovou, sestru vězněné ukrajinské letkyně a poslankyně Nadiji Savčenkové. Oznámila to agentura Interfax. Vira byla koncem dubna v Rusku zatčena po návštěvě své sestry ve vězení, z vazby se ji podařilo dostat až ukrajinským diplomatům. Nyní Moskva oznámila, že Viře Savčenkové v Rusku už nic nehrozí.

Sestra Ukrajinky, odsouzené v Rusku na 22 let za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů, byla v Rusku stíhána za incident v metropoli Čečenska Grozném. Vira tam podle obžaloby urazila soud během procesu se dvěma Ukrajinci Mykolou Karpjukem a Stanislavem Klychem. Oba jsou v Čečensku stíháni za účast v bojích proti ruským vojákům v polovině 90. let.

Obhájce Viry Savčenkové Ilja Novikov novinářům řekl, že jeho mandantka už do Grozného zajíždět nebude. Navštěvovat podle něj ale nebude ani jiné místo v Rusku, protože její sestra Nadija bude už brzy z vězení propuštěna. Podle ruských i ukrajinských zdrojů má být na základě dohody mezi Kyjevem a Moskvou vydána k odpykání trestu na Ukrajinu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!