25. srpna 2017 8:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

KLDR otevřela první cestovní kancelář. Nabízí dovolenou ‚bezpečnější než procházky Londýnem’

Dopravní policista monitoruje situaci v centru Pchjongjangu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní policista monitoruje situaci v centru Pchjongjangu. | foto: Reuters

MOSKVA V Moskvě se otevřela první cestovní kancelář, která nabízí organizované zájezdy do Severní Koreje. Ruská firma NKOREA.RU, které Pchjongjang nově udělil licenci, slibuje turistům, že se „plně ponoří“ do korejské kultury a zažijí zábavu „bezpečnější než procházky Londýnem“. Cestovatelům údajně přiblíží mnohostranný život v nejvíce uzavřené zemi světa, napsala agentura Reuters.

Severní Korea čelí v současné době tvrdým sankcím, které na zemi uvalila Rada bezpečnosti OSN na začátku srpna v souvislosti s dalšími severokorejskými raketovými testy. Pchjongajng tak podle agentury Reuters má velký zájem na rozvoji turismu, který by zemi přinesl tolik potřebnou hotovost.

Turisté se před zájezdem podrobí kontrole a na jejich cestě je pak bude vždy doprovázet průvodce. Ten bude mimo jiné sledovat „vhodné“ chování cestovatelů a zajišťovat jejich bezpečnost. Fotit si strategické a vojenské budovy je přitom zakázáno a nedoporučují se ani dlouhé rozhovory s místními obyvateli.

Lidé v Pchjongjangu sestupují do podchodu nedaleko místa, kde se koná sedmý...
Holinky a deštníky. V Pchjongjangu prší.

Nejdražší zájezd, který agentura nabízí, stojí přibližně 118 tisíc rublů (zhruba 44 tisíc korun) a turisty zavede na farmu, do místní továrny produkující balenou minerální vodu a buddhistického chrámu. Hosté si projdou hory, ochutnají severokorejské národní pokrmy a otevřený jim je i nespočet muzeí postavených na počest severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Méně náročným cestovatelům nabízí cestovní agentura relaxaci na pláži, leteckou přehlídku a dokonce i festival piva.

Zda budou mít Rusové o zájezdy do KLDR zájem, není podle agentury Reuters jisté. V posledních letech si totiž ruští turisté oblíbili cesty především do Evropy a cenově dostupné dovolené v Turecku a Tunisku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz