26. srpna 2018 8:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Severozápad Íránu zasáhlo zemětřesení. Zemřeli dva lidé, 241 je zraněných

(ilustrační snímek) Zemětřesení postihlo Írán i v minulosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) Zemětřesení postihlo Írán i v minulosti. | foto: Reuters

TEHERÁN Zemětřesení o síle 5,9 stupně si v neděli v severozápadním Íránu vyžádalo životy dvou lidí a dalších 241 osob zranilo. Informovala o tom íránská agentura Tasním. Podle irácké televize byly otřesy cítit i v iráckém hlavním městě Bagdádu.

Jeden mrtvý a zranění byli ve městě Tázehábád, které leží severovýchodně od Kermánšáhu, uvedla agentura Tasním. Po zemětřesení podle agentury přišly dva následné otřesy o síle tři stupně.

Americká geologická služba USGS původně informovala, že mělké zemětřesení o síle 6,1 stupně zasáhlo oblast ležící 88 kilometrů severozápadně od města Kermánšáh. Otřesy byly podle irácké televize cítit i v Bagdádu, hlavním městě sousedního Iráku. Epicentrům zemětřesení se podle USGS nacházelo v hloubce asi deseti kilometrů.

Írán je často dějištěm ničivých zemětřesení. Loni v listopadu jedno z nich zasáhlo města a vesnice v provincii Kermánšáh, kde leží stejnojmenné město, a připravilo o život na 620 lidí. Zranění tehdy utrpělo několik tisíc osob.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz