• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Jimmy Savile se svým voskovým 'dvojníkem'

Jimmy Savile se svým voskovým 'dvojníkem' | foto: Reuters

Další sexuální aféra. Herec ze seriálu BBC znásilnil školáka

Svět
  •   7:00
LONDÝN/PRAHA - Nejen pedofilní aféra slavného moderátora Jimmyho Savilea trápí BBC. Před soudem teď stanul mladý herec ze soap opery, kterou stanice natáčí. Mladíka viní z toho, že přinutil k orálnímu sexu teprve 14letého chlapce, kterého navíc opakovaně sexuálně napadl.

Herec, jehož jméno nemohl britský Daily Telegraph uvést, čin spáchal v roce 2010, kdy mu bylo 15 let. O rok mladšího spolužáka, který s ním navštěvoval hereckou školu, přinutil k orálnímu sexu ve Wimbledonském divadle. Spolužáka sexuálně obtěžoval v šatnách školy i na nedalekých veřejných záchodcích.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle žalobkyně Christiny Smithové obžalovaný, kterému je dnes 17 let, spáchal trestný čin mezi červencem a zářím 2010. Soud začal na začátku listopadu. Obžalovaný přišel k prvnímu slyšení se žvýkačkou v ústech. "Pokud něco žvýkáte, prosím, vyhoďte to," napomenul ho soudce.

Po 15 minutách bylo první slyšení ukončeno, pokračovat bude na začátku prosince. Podle žalobkyně hrozí mladíkovi až 11 let vězení.

Kauza Savile roste. Za pedofilii byl odsouzen zpěvák Glitter

Jimmy Savile na archivním snímku

Problémy BBC se na veřejnosti začaly ve velkém rozebírat v říjnu, kdy propukl skandál kolem bývalého slavného moderátora Savilea. Ten byl obviněn, že léta zneužíval děti a na BBC vrhlo vyšetřování velmi nepříjemné světlo. Navíc vyšlo najevo, že pořad Newsnight loni v prosinci náhle zrušil vysílání reportáže o Savileově údajné pedofilii, která byla skoro hotová.

Autoři: mtr Lidovky.cz