Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šílený střelec vraždil na parkovišti

Svět

  11:53
KANSAS CITY - Po masakru na univerzitě v Blacksburgu vystrašil Američany další šílený střelec. Ten zabil zřejmě až tři lidi a další dva zranil u města Kansas City ve státě Missouri.

Policista zabezpečuje místo na parkovišti u nákupního střediska u města Kansas City, kde muž zastřelil dva lidi. foto: ČTK

Řetěz násilí začal v neděli odpoledne, kdy policie prohledala dům starší ženy, kterou příbuzní už několik dní neviděli. "Ženu policisté našli mrtvou a zjistili, že její vůz zmizel," uvedl mluvčí kansaské policie Tiny Sanders.

Později její vůz spatřil policista u benzinové stanice. Snažil se řidiče auta zadržet, ale ten mu prostřelil ruku a odjel na parkoviště nákupního střediska, kde začal střílet na auta kolem sebe. Zabil dvě osoby, další dva lidi zranil a poté vběhl do obchodu, kde ho policisté zastřelili.

Policie zatím nepotvrdila, jakým způsobem žena zemřela, ani zda je muž za její smrt odpovědný. Strážci pořádku nicméně vyjádřili přesvědčení, že její smrt a následná střelba spolu souvisely.

Jaký druh zbraně střelec použil, zatím není známo. Podle policie měl muž "dlouhou pušku", jedna ze svědkyň střelby u Ward Parkway, Janet Colemanová, sdělila zpravodajské stanici CNN, že na parkovišti viděla "mladého muže s puškou s uříznutou hlavní". Podle jedné z pokladních z nákupního střediska se naopak jednalo o "asi padesátiletého muže".

Případ se odehrál dva týdny po událostech na virginské technické univerzitě v Blacksburgu, kde jihokorejský student Čo Sung-hu zastřelil 32 lidí a poté obrátil zbraň proti sobě.
Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat