3. září 2019 14:27, aktualizováno  14:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Silná exploze zbořila v Antverpách několik řadových domů. Záchranáři prohledávají trosky

Výbuch v Antverpách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výbuch v Antverpách. | foto: Reprofoto video policie Antverpy

Výbuch v rezidenční čtvrti v belgických Antverpách zbořil několik řadových domů. Explozi mohl způsobit unikající plyn. Policie hlásí několik zraněných, záchranáři pátrají v troskách po možných obětech.

„Naše město vyděsila hrozná exploze plynu,“ napsal starosta belgických Antverp Bart De Werb. K incidentu podle deníku Mirror mělo dojít v půl jedné odpoledne. 

Na místo ihned jeli hasiči, zachranný sbor i tamní policie. „Snažili jsme se jednat a hledat oběti exploze,“ řekl mluvčí policie Willem Migom. 

Kvůli explozi spadly tři domy a pod troskami zůstalo několik lidí. „Zatím se nám podařilo zahránit dva lidi, oba mají vážná zranění,“ uvedl mluvčí. Policie podle něj využila lovecké psi, aby pomohli najít pohřešované. 

Ačkoliv počet pohřešovaných není stále znám, starosta Werb tvrdí, že vše dobře dopadne. „Naše poděkování patří především záchranným sborům. Naše mysl je nyní s oběťmi,“ napsal. Město podle něj hodlá celý incident dále prošetřovat. Zajímá je, jak k úniku plynu došlo. 

Lidovky.cz