1. ledna 2018 12:22, aktualizováno  17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti

Policisté za páskou ohraničující místo, kde byla zastřelena dvanáctiletá dívka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté za páskou ohraničující místo, kde byla zastřelena dvanáctiletá dívka. | foto: ČTK

Berlín Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom v pondělí agentura DPA s odvoláním na policii. Oba muži přišli o život v důsledku neopatrné manipulace s petardami.

Pětatřicetiletý muž zemřel v obci Gusow-Platkow, která leží na severovýchodě Německa nedaleko polských hranic. Podle mluvčího braniborské policie utrpěl smrtelná zranění, když zapaloval petardu. Přes okamžitou první pomoc muž svým zraněním podlehl.

Druhou obětí je devatenáctiletý mladík, který chtěl ve městě Kleinmachnow u Postupimi zapálit podomácku vyrobený ohňostroj. Petarda z něj ho zasáhla do hlavy a mladík zemřel.

Agentura DPA v pondělí informovala i o tragédii, která se přihodila o silvestrovské noci ve městě Salzgitter ve spolkové zemi Dolní Sasko. Vážné střelné zranění tam utrpěla dvanáctiletá dívka, okolnosti podle policie nejsou zatím jasné. Nedaleko místa činu ale policie zadržela tři osoby, které vyšetřuje kvůli podezření z trestného činu pokus o zabití.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz