Diskuse k článku: Sjednocení s Ruskem není na pořadu dne, říká běloruský prezident Lukašenko

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 23
  • Poslední: 12.1.2019 11:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Šarina 12.1.2019 11:33

Rusové byli , jsou a budou imeriální velmoc,kerá se potřebujé pást na ekonomice jiných,svoji udržet nemůže a proč? přišlo o středoevropské satelity ze kterých brala vše a dodávala co teče naftu a plyn, Druhá fáže ztráta pobaltských zemí jejich ekonomiky,třetí fázě Ukrajina a Lukašenko? zbylé státy CCCP,dnes v Ruské fereraci mají své zkorumpované vlády a z 250 milionů je 140 milionu Rusů a tomu bezbřehý alkoholismus,nepřehledně ohromná korupce a mafie všude!! Vyšla kniha ZLOĎEJI autor Mark Galeotti. Oganisovaný zločin je tak ohromných rozměru že se s tím neumí poradit ani Ruská vláda se samotným bohatýrem Putinem a dusí vše a všechny.Rusko už předběhla v ekonomice ČÍNA,na paty lechtá INDIE, UE je dávno před Ruskem ve všech směrech. Jižní Korea je 2* výkonější než Rusko,tak co dál? Putin zoufale potřebuje něco čím by hospodářství a mozky Rusu navedl na další příčku světového hospodářatví a posunul vzhůru,no jo ale čím Vojensky? NE! nafta, plyn ?NE! ekomomika? nepřichází v úvahu tak co je

J. Podešva 12.1.2019 10:09

Lukašenkovi se klepou kolena :-) Putin chce zase rozšiřovat ruskou říši. A to nevěstí pro Bělorusko nic dobrého.

J. Šejnoha 11.1.2019 22:57

Žádný prodejce nemá radost, když odběratel přeprodává se ziskem zlevněné zboží.

P. Berg 11.1.2019 6:34

Hospodářství, vedenému tímto zemědělským magorem, by pomohlo sjednocení s každou bohatší zemí.

Š. Apolen 10.1.2019 23:58

Držím palce Aljošo.

K. Jež 10.1.2019 23:16

Jen jestli se Lukašenko neplete.

P. Haraším 10.1.2019 22:31

sjednocení s ruskem a najednou je rusko u Polských hranic a místní rusorádi okamžitě spustí tu svou oblíbenou, že se NATO přibližuje k hranicím ruska...mazec

J. Šejnoha 11.1.2019 22:59

Kaliningrad sousedí s Polskem již dávno a žádný útok se nekoná.

P. Sulc 10.1.2019 21:58

Hitler take osobne o ledaccem ujistoval. A take to platilo! Ale jen kratky cas, pak uz ne.

J. Babicka 10.1.2019 18:22

Sjednocení s Ruskem není na pořadu dne, říká běloruský prezident Lukašenko

jenže o tom bude rozhodovat Putin, ne Lukašenko

R. Stary 10.1.2019 18:10

Putin stale pracuje na vytvoreni Evropsko-Asijske Unie. Ukrajina mu udelala caru pres rozpocet.

J. Moravec 10.1.2019 17:35

Mnohem horsi zkusenosti s uzkou spolupraci s Cinou ma Malaysie. Cinane skrze korupci, cukr a bic pronikli hluboko do statnich struktur. Kazdy usmev velkeho bratra vzdy neco stoji. A pokazde je to predrazene.

J. Hrzal 10.1.2019 16:58

Putin prý o sjednocení nestojí. Nejspíš proto, že jsou daleko elegantnější cesty, jak dostat souseda do područí, aniž by to svět příliš dráždilo. Obzvlášť pokud bude Lukašenko Kremlem motivován takovým luxusem, v jakém žil Janukovič.

P. Suchánek 11.1.2019 20:09

Janukovyč byl v tomto ořezávátko a nuzák.

J. Kotala 10.1.2019 16:43

Kšefty s levnou ropou a benzínem skončily. Byl moc nenažraný.

P. Haraším 10.1.2019 16:19

zrovna včera na diskusi o maďarsku a o Orbánově zradě směrem k Rusku, dva diskutující do krve popírali, že by ruské vedení tedy Kreml a jeho car Putin vydírali okolní země skrze ceny ropy, plynu, energií a dalších komodit a horlivě doporučovali opět zavést českou republiku do područí Kremlu prostřednictvím rossatomu a výstavby jádra.Doufám, že oni dotyční si tento článek podrobně přečtou a budou kárat své svědomí.

M. Hájek 10.1.2019 16:46

Ano, to jsem psal já, že Rusko nikdy nepoužilo dodávky ropy a plynu jako nástroj vydírání jiného státu, tj. nikdy nezavřelo kohout s plynem, pokud byl plyn zaplacen. Také neodmítlo někomu prodat, dokonce ani teď Kyjevu, se kterým prý vede válku. Tím by totiž značně zhoršilo svou reputaci jako dodavatele. V roce 2009 odmítl Gazprom uzavřít novou smlouvu s Ukrajinou, dokud ta nezaplatí aspoň část dluhu. Ukrajina potom začala "odebírat" (tj. krást) plyn určený pro Evropu, kde potom chyběl. Tento fakt nelze, pokud máte rozum, interpretovat jako "uzavření kohoutu pro Evropu." Co se týče tohoto článku o Bělorusku, opět nejde o vydíraní uzařením kohoutu, ale o pouhou licitaci o ceně. Bělorusko dostává z Ruska ropu velice levně a potom je reexportuje, což činí údajně 10% jejich HDP. To se nelíbí Rusku, ale líbí se to pochopitelně Bělorusku. O tom se Putin a Lukašenkem dohadují rok co rok a je to zcela běžné a pochopitelné.

J. Hrzal 10.1.2019 16:53

Ono to má ještě jeden rozměr. Dohody OPEC ne vždy fungují a vzhledem k tomu, že Rusko tíží sankce, potřebuje nutně peníze, takže prodá ropu prakticky komukoliv, kdo zaplatí.

P. Kolar 11.1.2019 16:01

Rusko. Tak mám dojem, že ruské naftové společnosti vlastní oligarchové, možná s částečnou státní účastí. Čili ty společnosti prodávají tomu, kdo kupuje. Něco, jako Škoda MB. Na žádném embargu nemají zájem. Věc jiná je v tom, že Lukašenko využívá situace a Rusy mírně, svými častými výkřiky natahuje. Asi může proto, že ač byl dříve úředně prohlášen za diktátora a nesměl do žádné země, zřejmě už na něm západ pracuje, to pomalu padá a on vidí šanci. Vždyť už v tisku psali, že se Lukašenko bez ruskí nafty a možná i plynu hodlá obejít. Na druhí straně žíká, že když Rusko v cenách dál nepůjde dolů, že ztratí Bělorusko, jako jediného spojence. Co je na tom pěkného ? Ale celé to dění může rusofobíky jenom potěšit, ač na tom nijak moc nevydělají.Ale, jak říkával Kléma : "Čím hůře. tím lépe." Ne ?

P. Haraším 10.1.2019 17:12

Ok beru to jako Váš názor. Pak se ale můžeme ptát nejedná-li se o vydírání levnou ropou atd. dáme Vám dobrou cenu, ale vy uděláte toto, toto a toto a jestli jednou neuděláte toto, tedy to co chceme, tak budeme požadovat přeci normální cenu...

Z Ruskem raději nic nezačínat, tedy nic, co vy vybočovalo ze standardních podmínek na trhu. Pokud Ukrajina kradla plyn, tak jistě byl soud a ten rozhodl o tom, že Ukrajina musí uhradit ukradené. Já zaznamenal naopak, že platit má Kreml, ten však mezinárodní právo neuznává, pokud mu nejde na ruku.

Š. Apolen 11.1.2019 0:14

Pane Harašíme myslíte, že Hájek má nějaká relevantní data o dodávkách ruského plynu a ropy ?

P. Haraším 11.1.2019 7:51

to netuším, jen mě zaráží fakt, že člověk, ač zná historii Sovětského svazu a nyní ruska, neakceptuje očividné. Třeba si pan Hájek vzpomene, jak rusko nutilo dodávat plyn na Krym, avšak za ten plyn musela Ukrajina platit zatímco Krym Ukrajině nikoli. Předevčírem se dostal do diskuse s panem Hájkem jiný pan Hájek a utloukl ho argumenty a fakty ohledně ruského vydírání prostřednictvím energií, ale tento pan Hájek stále vede svou...a co z toho vyplývá...že i když předložíte fakta, argumenty, tak je Vám to na ..., protože já nevím proč...

Š. Apolen 11.1.2019 0:09

Nevím, který ropovod vede přes Bělorusko, ale 5% marže z dodávek do Evropy by byl docela dobrý zisk. Ukrajina jistě neměla větší marži, spíš menší, dokud ji nezačal Putin vydírat pohyby ceny podle ochoty se podřídit.