Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Školy v Hongkongu budou kvůli šíření koronaviru zavřené do půlky března

Zdravotníci v ochranných oblecích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdravotníci v ochranných oblecích. | foto: Reuters

Hongkong Školy v Hongkongu zůstanou zavřené minimálně do 16. března kvůli šíření nákazy koronavirem Covid-19. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl hongkongský ministr školství Kelvin Yeung. Infekci novým typem koronaviru podlehlo ve světě už 1369 lidí a počet nakažených přesáhl 60 000 případů. Naprostá většina je z pevninské Číny.

Hongkong zatím potvrdil 50 případů nákazy a jednu oběť nového typu koronaviru. Hongkongské úřady kvůli nákaze, která se od konce loňského roku šíří z čínské provincie Chu-pej, přijaly řadu opatření, včetně částečného uzavření hranic.

Hongkongští studenti se po prázdninách, vyhlášených u příležitosti oslav lunárního Nového roku, měli původně vrátit k výuce 17. února, poté se mluvilo o otevření škol 2. března. Nyní tedy hongkongské ministerstvo školství obnovu výuky znovu odložilo až do 16. března.

Ministr Yeung řekl, že jeho úřad se rozhodl na základě rad zdravotnických expertů, připravenosti škol a zásob preventivního zdravotnického materiálu. Podle Yeunga je pro prevenci a kontrolu šíření nákazy klíčové „bránit shromažďování velkého počtu lidí a jejich hromadným přesunům“. Podle agentury Reuters už mnohé hongkongské školy přešly na výuku online.

Hongkongská vláda ve čtvrtek rovněž uvedla, že státní úředníci budou moci pracovat z domova až do 23. února s cílem snížit riziko šíření nového koronaviru.

Epidemie vyvolala v Hongkongu nové napětí mezi vládou a obyvateli, z nichž mnozí požadují úplné uzavření hranic s pevninskou Čínou. Hongkongská správkyně Carrie Lamová nechala zavřít většinu hraničních přechodů a oznámila přerušení dopravy na vysokorychlostní železnici mezi Hongkongem a pevninskou Čínou i vzájemné trajektové spojení, úplnou uzavírku hranic ale odmítla jako nepraktické a diskriminační opatření.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...