8. července 2019 20:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Skupina nezletilých chlapců znásilnila v Německu mladou ženu, skončila v nemocnici

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

Berlín Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelům stojí tři čtrnáctiletí a dva dvanáctiletí chlapci původem z Bulharska. Prokuratura v pondělí oznámila, že jeden ze starších chlapců zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Případ se stal v pátek pozdě večer, policie ale byla na informace vzhledem k věku podezřelých skoupá. V pondělí nicméně sdělila, že oba mladší chlapci nejsou trestně odpovědní a že proti starší trojici nebyl během víkendu vydán žádný zatykač. To se změnilo v pondělí, kdy kriminalisté zjistili, že jeden ze čtrnáctiletých podezřelých se v době, kdy nebyl trestně odpovědný, dopustil dvou případů sexuálních deliktů. Soud proto vydal zatykač a policie chlapce zadržela. Další informace policie nezveřejnila.

K oběti policie uvedla, že znásilněné dívce je 18 let a že byla hospitalizována, v sobotu ji ale nemocnice propustila do domácí péče.

Místní obyvatelé se poté obávali, že podezřelé děti se v pondělí zúčastní školního vyučování, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko totiž letní prázdniny začnou až za týden. Podle DPA se ale nikdo z nich po zbývající týden do školy nevrátí.

ČTK