8. července 2019 20:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Skupina nezletilých chlapců znásilnila v Německu mladou ženu, skončila v nemocnici

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

Berlín Porúrským městem Mülheim na západě Německa otřásl případ znásilnění mladé ženy, za kterým podle vyšetřovatelům stojí tři čtrnáctiletí a dva dvanáctiletí chlapci původem z Bulharska. Prokuratura v pondělí oznámila, že jeden ze starších chlapců zůstává ve vyšetřovací vazbě.

Případ se stal v pátek pozdě večer, policie ale byla na informace vzhledem k věku podezřelých skoupá. V pondělí nicméně sdělila, že oba mladší chlapci nejsou trestně odpovědní a že proti starší trojici nebyl během víkendu vydán žádný zatykač. To se změnilo v pondělí, kdy kriminalisté zjistili, že jeden ze čtrnáctiletých podezřelých se v době, kdy nebyl trestně odpovědný, dopustil dvou případů sexuálních deliktů. Soud proto vydal zatykač a policie chlapce zadržela. Další informace policie nezveřejnila.

K oběti policie uvedla, že znásilněné dívce je 18 let a že byla hospitalizována, v sobotu ji ale nemocnice propustila do domácí péče.

Místní obyvatelé se poté obávali, že podezřelé děti se v pondělí zúčastní školního vyučování, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko totiž letní prázdniny začnou až za týden. Podle DPA se ale nikdo z nich po zbývající týden do školy nevrátí.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.