27. září 2016 2:30, aktualizováno  5:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sledovali jsme on-line: Clintonová s Trumpem proti sobě poprvé stáli v přímé konfrontaci

NEW YORK/PRAHA Až sto milionů diváků usedlo ke svým televizím, aby sledovalo první přímý souboj prezidentských kandidátů Donalda Trumpa a Hillary Clintonové. Nerozhodnuté voliče měli šanci přesvědčit v šesti tématických blocích po 15 minutách. Pokud se jim to zatím nepovedlo, mohou přesvědčit ještě v dalších dvou debatách. Jak ale ukázala minulost, může být rozhodující klidně hned ta první.

Podle amerických politických komentátorů na debatě nejvíce tratil americký volič, kterému ani jeden z kandidátů nedal příliš konkrétních odpovědí na důležité otázky. Oba více než o řešení problémů mluvili sami o sobě nebo o svém soupeři.

Clintonová v posledních týdnech ztratila na volebních preferencích a chtěla tak vydobýt svou pozici zpět. Trump se naopak měl snažit využít šanci, kterou mu přihrála zdravotní indispozice jeho soupeřky.

Clintonová zkolabovala na pietní akci k výročí 11. září a poté se týden potýkala se zápalem plic. Příliš jí nepomohlo ani to, že její tým mlžil o jejích pravých problémech.

Očekávalo se, že Trump může mít problém s Lesterem Holtem, moderátorem nejúspěšnější politické show současnosti NBC Nightly Show, kterou denně sleduje 7 až 8 milionů diváků. Známý je především tím, že si tvrdě stojí za svým a vyžaduje od respondentů jasné důkazy svých tvrzení, v čemž republikánský kandidát zrovna neexceluje.

fasJakub Fajnor

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!