Britská premiérka Theresa Mayová žádá poslance o důvěru vlády.

Hlasování o důvěře britské vlády

Sledujte živě

Zobraz jen:
20:29
OH - Důležité | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PARLAMENT UKONČIL JEDNÁNÍ. Poslanci se z lavic rozcházejí. Předseda sněmovny již ukončil zasedání s tím, že kabinet premiérky Theresy Mayové se těší důvěře. S tím končí i toto on-line zpravodajství na serveru Lidovky.cz. Vývoj o otázkách brexitu můžete sledovat na našich webových stránkách .Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás u příštích aktuálních zpráv.
20:21
OPOZICE SOUHLASÍ S JEDNÁNÍMI. Stejně jako Labouristická strana, tak i Unionisté si přejí vyjednávat s vládou, která právě opětovně získala důvěru.
20:21
PREMIÉRKA ZAHÁJÍ JEDNÁNÍ. Komplikovanou situaci kolem brexitu chce premiérka Theresa Mayová vyřešit debatou s poslanci. Pokud jednání s odpůrci brexitové dohody přinese ovoce, vláda výsledek představí EU, sdělila ve středu Mayová poslancům.Jednání s poslanci však budou velice složitá, jelikož je velmi nepravděpodobné, že by se jí podařilo obměkčit britské nebo evropské politiky.
20:16
OH - Důležité | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MAYOVÁ ZVÍTĚZILA. Kabinet premiérky Theresy Mayové získal důvěru parlamentu. Pro pokračování současné vlády hlasovalo 325 z celkových 650 křesel. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.
20:15
SČÍTÁNÍ SKONČILO. Sál je opět po krátké pauze zaplněn poslanci. Před předsedu sněmovny předstoupí sčítači a oznámí mu výsledek hlasování.
20:01
OH - Důležité | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ZAČÍNÁ HLASOVÁNÍ!
20:00
PARLAMENT VŘE po závěrečné řeči Michaela Govea.
19:57
DEBATA VRCHOLÍ „Starbucks se přestěhoval z Amsterdamu do Londýna. My jsme pracovali tak špatně? Měli byste si přičichnout k ranní kávě," říká ministr Gove směrem k opozici.
19:53
ZÁVĚREČNÉ ŘEČI. Právě mluví poslední řečníci. Na řadě je ministr životního prostředí Michael Gove. Útočí na předsedu opozice Jeremyho Corbyna, který podle něj nemá na to, aby vedl vládu Jejího Veličenstva. Zároveň obhajuje práci současné vlády.
19:49
ÚTOK NA PREMIÉRKU Premiérka se podle opozice snažila ignorovat všechny. Země je rozdělená a bez naděje. Rasismus, třídní dělení, chudoba. To vše zavinila podle opozice premiérka Mayová, kterou poslanec Watson dal právě přezdívku „premiérka beze změn“. „Právě proto potřebujeme volby,“ zakončil poslanec Labouristické strany.
Premiérka Theresa Mayová během projevu v parlamentu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
19:46
SCHYLUJE SE K HLASOVÁNÍ. Sál dolní sněmovny britského parlamentu se naplnil. U slova je poslanec Labouristické strany Tom Watson, který ostře kritizuje premiérku Theresu Mayovou. „Otázkou dnes zůstává, aby tato premiérka, která selhala, měla jít znovu žebrat do Bruselu o další dohodu,“ útočí Watson.
19:39
VÍCE FLEXIBILITY Předseda velšské vlády Mark Drakeford dnes ve svém projevu sdělil svým občanům, že premiérka Mayová se musí "posunout od své politiky, která selhala." Podle něj premiérka musí ukázat mnohem více flexibility.
19:24
MAYOVÁ ZÍSKÁ PODPORU Předsedkyně Demokratické unionistické strany se pro BBC vyjádřila, že vysloví dnes vládě premiérky Mayové podporu v hlasování o nedůvěře. Pro vládu budou hlasovat i poslanci Konzervativní strany. Hlasování by tak mělo být jen formalitou.
18:52
52 a 43 Tato dvě čísla zmínil na začátku svého projevu poslanec Konzervativní strany Julian Knight. První upozorňuje na to, kolik procent lidí si přálo brexit, a „parlament musí doručit, co slíbil,“ uvedl Knight. Druhé číslo ukazuje na současnou podporu Labouristické strany v průzkumech veřejného mínění, čímž se poslanec snažil naznačit, že předčasné volby by pro opozici nedopadly dobře.
18:38
CHCEME REFERENDUM Poslanec Geraint Davies z Labouristické strany právě uvedl, že by byl raději, kdyby nedošlo k brexitu. "Proto požaduji nové referendum a nové volby," řekl.
18:36
KARIKATURA Na současnou britskou situaci reagovali již i karikaturisté. Na snímku od kreslíře deníku The Telegraph stojí: „Potřebujeme plán B. Nevadí mi dělat kompromisy - ale ne s lidmi, se kterými nesouhlasím.“
16.ledna 2019 v 18:26, příspěvek archivován: 16.ledna 2019 v 18:36

https://t.co/vpUnYP5gpz

18:26
PREMIÉRKA JEDNÁ S UNIONISTY Podle editora BBC se právě Theresa Mayová setkala s lídry Demokratické unionistické strany v jednom ze sálů parlamentu, aby lobovala za udržení vlády.
16.ledna 2019 v 18:10, příspěvek archivován: 16.ledna 2019 v 18:24

I understand @theresa_may is currently meeting a DUP delegation inside the Palace of Westminster

18:18
MAYOVÁ NEBUDE JEDNAT S CORBYNEM Mluvčí Mayové v úterý uvedl, že premiérka má v těchto dnech po odmítnutí brexitové dohody v parlamentu v plánu mezistranické rozhovory s významnými poslanci. Dnes ale vyšlo najevo, že mezi nimi nebude šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn, což jeho spolustraníky popudilo.
18:01
KONZERVATIVNÍ KRITIKA „Vaše strana nemá žádné řešení pro brexit. Proto nemůže vést tuto zemi. Váš lídr nemohl včera odpovědět na to, jak přistupuje k brexitu, protože nemá žádnou vizi," uvedl právě v parlamentu na adresu šéfa Labouristické strany Jeremyho Corbyna poslanec Konzervativní strany Chris Philp
Britská premiérka se vysmívá tvrzením předsedy opozice Jeremyho Corbyna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
17:42
LABOURISTÉ CHTĚJÍ PÁD VLÁDY „Dnešek není o tom, zda by měla premiérka vést Konzervativní stranu, ale o tom, zda je schopná vést vládu. Před devíti lety nás občané vyslyšeli, že je potřeba si utáhnout opasky (během krize), ale situace se dodnes nezlepšila. Proto dnes budu hlasovat proti této vládě, pro vyslovení nedůvěry,“ uvedl na půdě parlamentu opoziční poslanec Wes Streeting

Najdete na Lidovky.cz