Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Údajný svědek v případu Kuciakovy vraždy nechápe, proč jej policie hledá. Přestěhoval se do Česka

Svět

  11:37
Bratislava - Slovenská policie prověřuje více osob v souvislosti se zveřejněním portrétu neznámého muže, který se v době únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky mohl pohybovat v okolí a mohl by disponovat informacemi důležitými pro vyšetřování.

Osoba, kterou policie hledá v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka. foto: Úřad speciální prokuratury

Uvedl to slovenský policejní prezident Milan Lučanský. Jeden z mužů, který byl označen za osobu z portrétu a který se mezitím přestěhoval do České republiky, v úterním vydání listu Nový čas uvedl, že Kuciaka nikdy neviděl.

Portrét zveřejnila minulý týden slovenská speciální prokuratura, která dohlíží na vyšetřování Kuciakovy vraždy. Bližší informace ke zmiňované osobě z portrétu prokurátor neuvedl, pouze ji vybídl, aby se přihlásila úřadům.

Europoslanci mají obavy z korupce na Slovensku. Po výměně vlády se toho podle nich mnoho nezměnilo

Lučanský řekl, že se policii ozvalo více lidí, kteří na portrétu poznali více osob. Podle něj podobně jako při vyšetřování každé jiné vraždy se prověřuje alibi zmiňovaných lidí.

Podle Nového času obyvatel vesnice Velká Mača, kde byli ve svém domě Kuciak se snoubenkou zastřeleni, poznal na portrétu muže, se kterým pracoval na stavbě v nedaleké Trnavě a který ve vesnici rovněž bydlel. 

Policejní páska na místě vraždy.
Ján Kuciak a Martina Kušnírová.

Zmiňovaný muž nyní v deníku svou spojitost s vraždou odmítl a tvrdil, že ani přesně neví, kde se Kuciakův dům ve vesnici nachází. Již minulý týden kontaktoval policii, která se mu podle něj zatím neozvala. Z Velké Mače se přestěhoval do Ostravy, což zdůvodnil novou prací.

Slovenská policie i prokuratura jako důvod Kuciakovy vraždy označily jeho novinářskou práci. V nedokončeném článku reportér psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou médii spojováni s mafií, a o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky bývalého slovenského premiéra Roberta Fica.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat