12. října 2011 13:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Slovensko je obskurní země, píše americký redaktor

Po Dunaji je to do Vídně pár desítek minut a rychlolodě jezdí pěkně z centra do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po Dunaji je to do Vídně pár desítek minut a rychlolodě jezdí pěkně z centra do... | foto: Profimedia.cz

WASHINGTON Vypjaté situaci v eurozóně se dnes věnuje většina zahraničních médií. Redaktor deníku The Wall Street Journal ve svém blogu představil Slovensko, "obskurní zemi, jež rozhoduje o dalším směřování západní civilizace".

"Opět nastala doba, kdy nějaký obskurní představitel eurozóny či národ rozhoduje o tom, jestli naše západní civilizace bude pokračovat cestou pokroku, nebo příští dekádu strávíme s majetkem nacpaným v nákupních vozících a budeme odhánět hordy kanibalů lovící naše děti," stěžuje si Mark Gongloff.

Slovensko na stránkách The Walll Street Journal

Slovensko na stránkách The Walll Street Journal


"A kdo že to drží váš osud ve svých rukách?" ptá se redaktor, aby čtenářům podivnou zemi. "Stát jen o něco málo větší než Jižní Karolína,"  přiblížil.

Matoucí Slovensko
"Lidé na Slovensku mluví Slovensky. Neplést se Slovany, ačkoliv slovenština patří do jazykové rodiny slovanských jazyků," upozorňuje Gongloff.  "Slovensko také neplést se Slovinskem, přestože oba státy jsou postkomunistické země," nabádá redaktor.

Slovenská vláda padla kvůli eurovalu

"Slovensko také nezaměňujte s Československem, které už neexistuje, nicméně dříve bylo tvořeno právě Slovenskem a dnešní Českou republikou. Ta leží na západ od Slovenka, upřesňuje redaktor. "A nakonec Slovensko také nezaměňujte s řeckou pochoutkou souvlaki, i když oboje je výtečné," uzavírá Gongloff s nadsázkou.

jvJana Vrubelová

Najdete na Lidovky.cz