Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Pellegrini vyměnil prezidentskou standartu za své logo, později ji vrátil

Inaugurace nového slovenského prezidenta. Peter Pellegrini na slavnostní recepci. (15. června 2024) foto: Profimedia.cz

Slovenská prezidentská kancelář po sobotní inauguraci Petera Pellegriniho na svém oficiálním webu vyměnila prezidentskou standartu za soukromé logo nové hlavy státu, které Pellegrini používal v předvolební kampani. Poté, co na změnu upozornila média, se vyobrazení standarty na stránky prezidentského úřadu vrátilo, ne však všude.
  18:15

List Sme v neděli napsal, že krátce po Pellegriniho inauguraci zmizela z prezidentského webu prezidentská standarta, kterou používaly i dřívější hlavy státu. Místo ní bylo na webu prezidentského paláce Pellegriniho soukromé logo.

To tvoří písmena PP na červeném podkladu a se slovenskou trikolórou. Tiskový odbor prezidenta v reakci uvedl, že logo PP plánuje používat v digitální komunikaci.

Místo prezidentské standarty se na webu slovenské prezidentské kanceláře objevilo marketingové logo nového prezidenta Petera Pellegriniho. (17. června 2024)

Prezidentská standarta se však nakonec vrátila na oficiální web prezidentského úřadu, byť na některých jeho stránkách v pondělí odpoledne ještě zůstalo Pellegriniho logo.

Podle příslušného slovenského zákona se prezidentská standarta používá na označení trvalého nebo dočasného sídla prezidenta a může se využít při výkonu jeho funkce. Nepatří ke státním symbolům.

Autoři: ,

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...