Premiéři se shodli na tom, že dnešní jednání bylo úspěšné a že se budou pravidelně setkávat. Fico svého maďarského kolegu pozval na Slovensko.
"Pokud to bude považovat za vhodné, může si pan předseda vlády i vybrat lokalitu, kde bychom se mohli setkat," řekl Fico a jako místo schůzky navrhnul Komárno. Zde se loni na podzim konala jejich zatím poslední společná schůzka.
Na schůzce společně hovořili také o sporném slovenském jazykovém zákonu, který vzájemné vztahy vyostřil.
Na Slovensku, kde maďarská menšina tvoří asi deset procent obyvatelstva, se musí od 1. září mluvit na úřadech a v oficiálním styku slovensky, ve slovenštině musí být také veřejné tabule či reklama. Za prohřešky budou od ledna hrozit pokuty až 5 tisíc eur (přes 127 tisíc korun). Ve své mateřštině mohou příslušníci menšin s institucemi komunikovat jen v místech, kde tvoří nejméně pětinu obyvatel.
Fico svého kolegu ujistil, že norma, kterou Budapešť kritizovala, neomezuje používání jazyků národnostních menšin. "Postavení a práva příslušníků národnostních menšin, včetně maďarské národnostní menšiny, odpovídají evropskému standardu," řekl Fico.
V městečku Szécsény proti slovenskému jazykovému zákonu protestovala podle agentury DPA asi stovka maďarských pravicových extremistů. Mezi nimi i uniformovaní členové zakázané Maďarské gardy a přívrženci radikální strany Jobbik. Protestovali zde ale i příslušníci Maďarské komunistické dělnické strany.