26. října 2017 9:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Maďaři dopadli na hranicích Pákistánce, který měl v minulosti zavraždit 70 lidí

Policisté hlídají maďarskou hranici (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté hlídají maďarskou hranici (ilustrační). | foto: Reuters

Budapešť V Maďarsku byl ve skupině migrantů, snažících se ilegálně projít do Rakouska, zadržen Pákistánec, kterému tamní úřady přičítají sedm desítek vražd. Oznámila to ve středu agentura AFP s odvoláním na maďarskou a rakouskou policii.

Pětatřicetiletý Pákistánec, označený pouze iniciálami A.Z., byl zadržen policisty ještě v úterý na jihu Maďarska. „Pákistán vydal na zadrženého muže mezinárodní zatykač,“ uvedlo policejní komuniké.

Podle rakouských vyšetřovatelů se podezřelému přezdívá „pákistánský řezník“ a ve vlasti čelí obvinění, že jako nájemný vrah sprovodil ze světa „okolo 70 lidí“.

Právě rakouští kriminalisté podle agentury MTI předali maďarským kolegům informaci, že jeden z nejhledanějších pákistánských zločinců má v plánu dostat se do Rakouska za pomoci převaděčů. 

Údajný zabiják a se skrýval ve skupině 42 migrantů. Společně s nimi se takto dostal do Maďarska. Všichni byli společně zadrženi u vsi Bóly, ležící asi 175 kilometrů jižně od Budapešti, nedaleko od hranic se Srbskem a Chorvatskem.

O vydání podezřelého do vlasti se má podle MTI rozhodnout v příštích dnech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz