Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
17. srpna 2017 12:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Sobečtí‘ turisté zabili delfína kvůli selfie, zlobí se španělští záchranáři

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

ALMEIRA Na španělské pláži zemřelo delfíní mládě poté, co si ho skupinka turistů předávala a fotila se s ním. Námořní záchranáři, kteří byli na místo zavoláni, označili chování turistů za sobecké. Vlna kritiky jde ruku v ruce s dlouhodobou nespokojeností místních s vlivem turistů.

Mládě se dostalo na pláž, kde ho našla skupinka turistů. Ti delfína chytali, drželi a posílali si ho. Neopatrným zacházením mu však ublížili. Na jedné z pořízených fotek jde například vidět, jak dítě ucpává rukou delfínův dýchací otvor.

Podle námořních záchranářů muselo být mládě „vyděšené“ a kdyby turisté na pláži zavolali záchranáře dřív, mohlo bát zachráněno, napsal Britský server Independent.

„Opět shledáváme, že lidé jsou nejméně racionální druh v existenci,“ okomentovala celou událost skupina zabývající se záchranou mořských živočichů na svých facebookových stránkách.

Záchranáři vyrazili na zavolání, v době příjezdu, o patnáct minut později, byl delfín však mrtvý. Záchranáři vysvětlili, že shluk lidí kolem delfína, tvora citlivého na stres, urychlilo selhání srdečního a dýchacího oběhu. Také upozornili, že ohrožování chráněných druhů delfínů je považováno za trestný čin.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.