Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Sobečtí‘ turisté zabili delfína kvůli selfie, zlobí se španělští záchranáři

Svět

  12:58
ALMEIRA - Na španělské pláži zemřelo delfíní mládě poté, co si ho skupinka turistů předávala a fotila se s ním. Námořní záchranáři, kteří byli na místo zavoláni, označili chování turistů za sobecké. Vlna kritiky jde ruku v ruce s dlouhodobou nespokojeností místních s vlivem turistů.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Reuters

Mládě se dostalo na pláž, kde ho našla skupinka turistů. Ti delfína chytali, drželi a posílali si ho. Neopatrným zacházením mu však ublížili. Na jedné z pořízených fotek jde například vidět, jak dítě ucpává rukou delfínův dýchací otvor.

Podle námořních záchranářů muselo být mládě „vyděšené“ a kdyby turisté na pláži zavolali záchranáře dřív, mohlo bát zachráněno, napsal Britský server Independent.

„Opět shledáváme, že lidé jsou nejméně racionální druh v existenci,“ okomentovala celou událost skupina zabývající se záchranou mořských živočichů na svých facebookových stránkách.

Záchranáři vyrazili na zavolání, v době příjezdu, o patnáct minut později, byl delfín však mrtvý. Záchranáři vysvětlili, že shluk lidí kolem delfína, tvora citlivého na stres, urychlilo selhání srdečního a dýchacího oběhu. Také upozornili, že ohrožování chráněných druhů delfínů je považováno za trestný čin.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!