Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soud ve Vladivostoku poslal amerického vojáka do trestanecké kolonie

Svět

  6:35
Soud v ruském Vladivostoku ve středu poslal na tři roky a devět měsíců do trestanecké kolonie amerického vojáka obviněného z krádeže 10 000 rublů (asi 2610 korun) a vyhrožování zabitím. Má také nahradit škodu, kterou způsobil své ruské partnerce. Rozsudek není pravomocný a advokát Američana řekl, že se proti němu odvolá.

Gordon Black se během procesu částečně přiznal, píše agentura TASS. Podle vyšetřovatelů letos v květnu svoji přítelkyni chytil v pod krkem, což chápala jako reálné ohrožení života. Z peněženky jí ukradl 10 000 rublů, protože neměl vlastní peníze. Hotovost použil k uhrazení svých výdajů, včetně zaplacení hotelového pokoje, v němž ho zadrželi.

Prokuratura pro něj žádala čtyři roky a osm měsíců v trestanecké kolonii, obhajoba chtěla, aby byl viny zproštěn.

Black se se svojí ruskou přítelkyní seznámil, když sloužil v Jižní Koreji. Podle amerického ministerstva obrany tím, že odjel do Ruska bez povolení, porušil armádní předpisy. V Texasu má manželku a dítě.

Rusko vězní vícero Američanů, včetně novináře listu Wall Street Journal Evana Gershkoviche, s nímž se bude příští týden konat proces za zavřenými dveřmi. Je obžalovaný z toho, že pro americké tajné služby shromažďoval tajné informace. To popírá.

Washington opakovaně vyzývá své občany, aby do Ruska necestovali. Spojené státy obviňují Moskvu, že americké občany posílá do vězení proto, aby je následně mohla vyměnit za Rusy zadržované v USA.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...