Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Nejbohatší britská rodina dostala čtyři roky vězení za vykořisťování služebnictva

Členové rodiny indického miliardáře Hinduji byli během procesu v Ženevě shledáni vinnými. foto: Profimedia.cz

Členové jedné z nejbohatších britských rodin dostali několikaleté tresty vězení za vykořisťování svého indického služebnictva. Rozhodl tak švýcarský soud. Podle agentury AFP jsou Hindujaovi jednou nejvlivnějších rodin v Británii i Indii. Jejich majetek je skoro dvojnásobně vyšší než odhadované bohatství britské královské rodiny.
  20:22

Hlava rodiny Prakash Hinduja, který má i švýcarské občanství, a jeho manželka Kamal byli odsouzeni k odnětí svobody na čtyři a půl roku. Jejich syn se snachou dostali čtyřleté tresty. Všem původně hrozil ještě tvrdší trest, ale soud je nakonec neshledal vinnými z obchodu s lidmi.

Hindujaovým, kteří podle britských médií vlastní majetek v hodnotě asi 37 miliard liber (přes bilion korun), patří vila v obci Cologny v sousedství Ženevy, do níž podle obžaloby dováželi sloužící z Indie, kterým však zabavili cestovní pasy a z usedlosti jim dovolovali odcházet jen v omezené míře.

Prakash a Kamal Hindujaovi a jejich syn Ajay s manželkou údajně zabavili svým zaměstnancům cestovní pasy, za pracovní dobu trvající 18 hodin jim platili pouhých sedm liber (206 korun) a z usedlosti jim dovolovali odcházet jen v omezené míře. Podle prokuratury rodina dávala více za péči o svého psa než na platy personálu.

Rodina popírala, že by se dopustila čehokoliv nezákonného. Právníci Hindujaových, kteří se dnes k soudu nedostavili, dali najevo, že se odvolají.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...