Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Španělé našli tři zásilky pro ukrajinské konzuláty se zvířecíma očima

Španělská pošta zachytila podezřelé obálky pro ukrajinskou ambasádu v Madridu. (5. prosince 2022) foto: AP

Španělská pošta v pondělí zachytila další tři podezřelé obálky pro ukrajinskou ambasádu v Madridu a konzuláty této země v Barceloně a Málaze. Byly v nich zvířecí oči. Minulý týden španělské úřady odhalily několik dopisových bomb, které podle všeho souvisejí s válkou na Ukrajině. Jedna nezachycená zásilka lehce zranila zaměstnance ukrajinské ambasády v Madridu.
  7:04

Podezřelé obálky v pondělí odhalili bezpečností pracovníci pošty, kteří pak přivolali policii. Žádné hořlavé nebo výbušné látky uvnitř psaní odborníci nenašli.

Podobnou zásilku se zvířecíma očima ukrajinská ambasáda v Madridu obdržela v pátek. Známka na ní pocházela ze zahraničí. Právě zkušenost s touto zásilkou pomohla zaměstnancům pošty odhalit nové.

V pátek obdržely zakrvavené balíčky s živočišnou tkání také ukrajinské velvyslanectví v Praze a konzulát v Brně a zastupitelské úřady Ukrajiny v dalších evropských zemích.

Šest dopisů s bombami podle španělského zdroje, na něhož se odvolává agentura Reuters, odeslal někdo z města Valladolid, které leží asi 190 kilometrů severozápadně nad Madridem.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí dosud napočítalo 21 podobných výhrůžných zásilek poslaných na její zastupitelské úřady ve dvanácti zemích.

Španělsko bylo v uplynulých dnech v zajetí dopisových bomb:

1. prosince 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat