23. ledna 2018 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Špína až po pás, výkaly a mrtví psi i kočky. Dům Turpinových v Texasu budil hrůzu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 30Diskuse
Rodina Turpinsových. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina Turpinsových. | foto: Hot News

PERRIS/PRAHA Rodina Turpinových se zdála sousedům podivná, ať už bydleli kdekoliv. V jejich texaském domě prý byly podle sousedů těla mrtvých psů i koček. Další zvířata prý přežívala jen díky pojídání kusů plen. Právě zde žilo na řetězu třináct sourozenců, které jejich rodiče věznili a mučili hladem. Děti spaly pouze na matracích a všechno bylo na zámek včetně ledničky.

„Byla tam špína až po pás. V domě byli mrtví psi a kočky,“ uvedl pro Los Angeles Times Ricky Vinyard, bývalý soused amerického páru Turpinových.

Vinyard popsal detailně, jak vypadal dům v Texasu, kde bydleli Turpinovi předtím, než se přestěhovali do městečka Perrish v Kalifornii, kde byli minulý týden zatčeni za týrání dětí.

Nalezl prý v domě dvě čivavy, které přežily jen díky tomu, že ujídaly kusy z hromady dětských plen, která byla vzadu na pozemku Turpinových.

„Děti neměly postele, jen matrace,“ vypověděl Vinyard. „Nebylo tam místo, které by nebylo špinavé. Všechno na sobě mělo visací zámky. Záchod, skříň s hračkami, dokonce i lednice,“ popsal dům o čtyřech ložnicích a dvou koupelnách soused.

Podle svých slov viděl jedny Vánoce, jak otec rodiny přivezl do domu asi osm bicyklů, ale nikdy neviděl, že by na nich děti kdy jezdily.

Manželé Turpinovi u soudu.
David a Louis Anna Turpinovi v Elvisově kapli.

V obývacím domě, který měl podle Turpinových sloužit jako domácí škola, bylo osm malých stolků, tabule a několik písmen a čísel přilepených na zdi. Všude po zemi buď byly odpadky, nebo výkaly, popsal situaci v domě Vinyard, který si doteď vyčítá, že nezavolal na Turpinovi policii.

Přesun do Kalifornie

Turpinovi se v roce 2014 přestěhovali do Kalifornie. I tam ale sousedé zaznamenali jejich podivné chování. Noví sousedé se zdáli zvláštní i Mikeovi, který bydlel naproti přes ulici. Pracoval v nemocnici a častokrát se vracel domů v brzkých ranních hodinách. Podle něj byla rodina jako kult.

„V noci se pořád v domě svítilo. V prvním patře bylo vidět děti, jak pochodují v kruhu neustále dopředu a dozadu,“ uvedl soused v rozhovoru pro deník New York Post. „Moje žena jim říkala kloni, protože mluvili téměř roboticky, monotónně a ve stejnou chvíli. Také chodili stejně oblékaní.“

I přesto, že se Mikeovi zdáli Turpinovi zvláštní, nikdy mu nepřišlo na mysl, že by zavolal policii.

Kalifornský prokurátor sděluje obvinění a navrhované tresty Turpinovým.

Kalifornský prokurátor sděluje obvinění a navrhované tresty Turpinovým.

Rodičům za věznění a mučení svých třinácti dětí, hrozí 94 let vězení až doživotí. Na situaci v domě ve městě Perris, zhruba 110 kilometrů východně od Los Angeles, upozornila policii jedna z dcer, které se podařilo utéct. Dívce bylo 17 let, ale policie se nejdříve kvůli jejímu zbídačenému stavu domnívala, že je desetiletá.

Podle zpravodajského serveru NBC News se děti mohly stravovat jednou denně a koupat prý pouze jednou do roka. 

Podle policie byly děti pravidelně bity, dušeny, přivazovány k postelím. Přístup ke sprše jim byl prý odepřen, protože by si prý jen hrály s vodou. Rodiče jim podle vyšetřovatelů kupovali hračky, ale nenechali je si s nimi hrát, ani je vybalit z obalů.

Lidovky.cz
  • 30Diskuse