10. května 2019 19:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Srílanský soud schválil test DNA údajného vůdce pumových útoků

Žena modlící se během tříminutového smutečního ticha, které se drželo po celé... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena modlící se během tříminutového smutečního ticha, které se drželo po celé... | foto: AP Photo

PRAHA Soud na Srí Lance v pátek schválil návrh, aby byl proveden test DNA, který má potvrdit, zda údajný vůdce koordinovaných teroristických útoků z velikonoční neděle se skutečně sám odpálil v hotelu Shangri-La v Kolombu. Informovala o tom agentura Reuters. Při útocích zemřelo více než 250 lidí.

Provedení testu DNA nařídila srílanská vláda. Za vůdce útoků je považován 34letý radikální duchovní Zahrán Haším, který údajně zemřel 21. dubna během útoků.

Lidé, kteří Hašíma znali, ale tvrdí, že na záznamu z bezpečnostní kamery pořízeném před útoky v hotelovém výtahu vypadá jinak - mnohem štíhlejší a má jiné držení těla. Proto nyní státní patologové porovnají DNA z jeho údajných ostatků s DNA jeho dcery.

Srílanské úřady viní z velikonočního krveprolití dosud málo známou islamistickou skupinu národní Tauhíd džamáate (NTJ), v jejímž čele Haším stál.

Žena modlící se během tříminutového smutečního ticha, které se drželo po celé...
Plačící žena po útoku na kostel v hlavním městě Srí Lanky Colombu.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!