21. června 2017 11:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rusové prý museli od letadla ministra obrany nad Baltem odehnat stíhačku NATO

Stíhačka F-16 Fighting Falcon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stíhačka F-16 Fighting Falcon. | foto: Wikimedia

MOSKVA Stíhačka NATO F-16 se pokusila nad Baltickým mořem přiblížit k letounu, na jehož palubě byl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Stíhačka Su-27 z ministrovy eskorty ale alianční stroj přiměla, aby se vzdálil. Informovaly o tom ve středu ruské agentury s odvoláním na novináře, kteří byli na palubě Šojguova letadla.

Incident se odehrál nad neutrálními vodami při letu ministra obrany do Kaliningradské oblasti, ruské exklávy mezi Litvou a Polskem. Agentury výslovně neuvedly, kdy k němu došlo. RIA Novosti ale v souvislosti s událostí poznamenala, že se Šojgu ve středu v Kaliningradu zúčastní výjezdního zasedání kolegia svého ministerstva.

Podle zdroje agentury Interfax chtěl letadlo s ministrem doprovázet neupřesněný počet strojů Severoatlantické aliance. Jeden z nich se pak pokusil přiblížit, ale mezi něj a letoun Šojgua se postavil jeden Su-27. Ruský pilot pak zakýváním svým strojem ukázal výzbroj, po čemž se F-16 vzdálil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz