26. července 2018 7:47, aktualizováno  7:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Stovka hasičů bojovala v Londýně s požárem bytového domu

Plameny šlehající z viktoriánské stavby ve čtvrti West Hampstead, Lonýn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plameny šlehající z viktoriánské stavby ve čtvrti West Hampstead, Lonýn | foto: Reuters

Londýn Zhruba stovka hasičů bojovala celou noc s rozsáhlým požárem pětipatrového bytového domu na severozápadě Londýna. Plameny šlehající z viktoriánské stavby ve čtvrti West Hampstead byly vidět kilometry daleko, nad ránem se ale oheň podařilo dostat pod kontrolu. Do nemocnice nikdo být převezen nemusel, uvedli londýnští hasiči na twitteru.

Oheň podle hasičů zřejmě vypukl v bytě ve čtvrtém patře, odkud se rozšířil i na střechu. Příčina jeho vzniku zatím jasná není.

Hasiči hlášení o požáru dostali ve 2:04 SELČ. Na místo vyrazilo patnáct hasicích vozů s celkem stovkou požárníků. Podle serveru Evening Standard jsou v postižené budově luxusní byty.

Na místo vyrazilo patnáct hasicích vozů s celkem stovkou požárníků.
Požár viktoriánské stavby v Londýně

„Hasiči pomohli dvěma lidem z prvního patra a zhruba 50 se jich z budovy evakuovalo,“ uvedl mluvčí hasičů Clainton Murray. „Londýnská záchranná služba potvrdila, že nikdo nebyl v důsledku tohoto incidentu převezen do nemocnice,“ dodal později.

Pomoc evakuovaným nabídla mimo jiné nedaleká hospoda U černého lva. „Pro všechny, kteří jsou postiženi ohněm ve West Hampsteadu, jsou naše dveře otevřené... Budeme tu celou noc,“ napsali zaměstnanci na twitteru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz