Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Stovky policistů rozehnaly nelegální technoparty ve Francii, několik lidí bylo zraněno

Ilegální technoparty ve Francii. foto: ČTK

PAŘÍŽ - Několik set policistů v noci na sobotu rozhánělo účastníky technoparty na západě Francie. Akce se totiž konala navzdory tomu, že v zemi stále platí noční zákaz vycházení nařízený kvůli boji s pandemií covidu-19. Podle policie se při střetech zranilo pět policistů i několik účastníků technoparty, dvaadvacetiletý mladík přišel o ruku, uvedla agentura AFP.
  19:11

Organizátoři večírek uspořádali na dostihovém závodišti poblíž města Redon v Bretani. „Pořádkové síly se několik hodin musely vypořádávat s násilnými jedinci, kteří místo nechtěli opustit,“ uvedla ve vyjádření policie, podle níž se na zásahu podílelo asi 400 příslušníků bezpečnostních sil.

Podle zdrojů AFP někteří účastníci házeli na policisty zápalné lahve, koule na petanque a kusy cihel. Místní prefektura uvedla, že hudba přestala hrát už v pátek večer, ještě v sobotu ráno ale na místě zůstávali někteří návštěvníci.

Nelegální technoparty rozehnaly stovky policistů.
Nelegální technoparty ve Francii u města Redon.

Ve Francii platí celostátní noční zákaz vycházení od poloviny prosince, v zimních měsících se lidé nesměli pohybovat venku už od šesté večer. S nedávným ústupem pandemie úřady pravidla postupně uvolňují, úplné zrušení tohoto omezení pohybu je plánováno na tuto neděli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!