Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další prohřešek dozorců Epsteinovy cely. Strážci falšovali zápisy v evidenci obchůzek

Jeffrey Epstein. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeffrey Epstein. | foto: AP Photo

New York Strážci manhattanské federální věznice, kteří měli střežit finančníka Jeffreyho Epsteina, falšovali evidenci kontrolních hlášení, kam měli každou půlhodinu zapisovat výsledky svých obchůzek. Podle agentury AP to potvrzuje srovnání evidence se záběry vězeňských bezpečnostních kamer.

Epstein, který čekal ve vazbě na soud kvůli obvinění ze zneužívání nezletilých dívek, byl o víkendu nalezen v cele mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu.

Některé obhlídky podle zaznamenaných záběrů strážci vůbec neprovedli, což bylo také jednou z příčin předběžného kázeňského postihu. Dva strážci byli odesláni na nucené pracovní volno, dokud se nevyšetří Epsteinova smrt. Ředitel věznice na jižním Manhattanu byl zároveň dočasně přeložen.

Jeffrey Epstein.
Členové FBI na ostrově Little St. James v souostroví Panenských ostrovů, který...

Americká federální vězeňská služba podle AP vyslala do vězení tým specialistů, kteří mají analyzovat okolnosti Epsteinovy smrti. Součástí zkoumání má být rekonstrukce sebevraždy a zjištění, proč se pro ni Epstein rozhodl a jak k smrti došlo. Incidentem se zabývá ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Epstein čelil obviněním z nelegálního obchodu se sexem a ze zločinného spolčení. Podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Finančník veškerá obvinění odmítal.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!