30. července 2017 8:18, aktualizováno  11:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na diskotéce v Kostnici střílel Iráčan. Podle policie motivem nebyl terorismus

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 274Diskuse
Forenzní experti vstupují do budovy diskotéky, kde střílel 34letý Iráčan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Forenzní experti vstupují do budovy diskotéky, kde střílel 34letý Iráčan. | foto: ČTK

Kostnice (Německo) Při střelbě na diskotéce v jihoněmecké Kostnici v neděli brzy ráno zemřeli dva lidé a tři další utrpěli těžká zranění. Jedním z mrtvých je 34letý střelec, který zemřel po střetu s policií. Pachatelem byl irácký občan, který žil v Německu už dlouho, přičemž nešlo o žadatele o azyl, uvedla policie. Zároveň vyloučila jako motiv činu terorismus.

„Motivy muže, který jednal sám, nejsou jasné,“ řekl stanici n-tv mluvčí kostnické policie Fritz Bezikofer. „Stále ještě věc vyšetřujeme, ale okolnosti související s událostmi na diskotéce večer před střelbou jsou o trochu jasnější, a to nás vedlo k vyloučení teroristického pozadí.“

Incident se odehrál v ulici Max-Stromeyer-Straße v nedělikolem 04:30 SELČ, kdy muž začal střílet na jedné z diskoték osmdesátitisícového univerzitního města u hranic se Švýcarskem. Na místě okamžitě propukla panika a lidé se snažili uprchnout z budovy nebo se schovat. „Při střelbě bylo zraněno několik lidí. Návštěvníci se mohli vyvobodit útěkem ven nebo se mohli schovat,“ řekl ráno podle serveru Welt.de mluvčí policie.

Policejní fotograf.
Kus rozbité lahve u budovy diskotéky.

„Diskotéka byla nacpaná k prasknutí. Odhaduji, že zde bylo několik stovek lidí,“ řekl agentuře DPA jeden ze svědků, podle něhož útočník na návštěvníky diskotéky pálil zcela bezhlavě z automatické zbraně.

Protože nebylo hned jasné, jestli je pachatel jeden, nebo jich je více, byly na místo povolány i speciální jednotky. Nad oblastí také kroužil policejní vrtulník.

Informace o počtu obětí a zraněných uvedla policie v tiskové zprávě, kterou zveřejnila na svém twitteru.

30.července 2017 v 09:27, příspěvek archivován: 30.července 2017 v 09:44

Erste Informationen zur Schießerei in Konstanz: https://t.co/TZ3EiG2Af2

Útočník po několika minutách diskotéku Grey opustil a dostal se do přestřelky s policií, během níž byl těžce zraněn. Zraněním podlehl v nemocnici. Střelné zranění utrpěl i jeden z policistů, který ale není v ohrožení života. Povahu ostatních zranění zatím úřady neupřesnily.

ČTK, Lidovky.cz
  • 274Diskuse

Najdete na Lidovky.cz