2. března 2018 18:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Střelba na univerzitě v Michiganu. Dva mrtví, podezřelý je na útěku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Útočník po střelbě v Michiganu utekl, policie ho považuje za ozbrojeného a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník po střelbě v Michiganu utekl, policie ho považuje za ozbrojeného a... | foto: Reuters

MINNEAPOLIS Na veřejné univerzitě ve městě Mount Pleasant v americkém státě Michigan byli zastřeleni dva lidé, nikdo další zraněn nebyl. Policie uvedla, že mrtví nejsou studenti a že případ souvisí se sporem v rodině. Podezřelý je na útěku a policie ho považuje za ozbrojeného a nebezpečného.

Škola v tiskovém prohlášení oznámila, že incident se stal na jedné ze studentských kolejí. Za útočníka je považován devatenáctiletý muž tmavé pleti, po kterém policie nyní pátrá. Identita mrtvých a jejich vztah ke škole oznámeny nebyly.

Univerzita ihned po ohlášení střelby rozeslala studentům a zaměstnancům krizové textové zprávy s varováním, aby se ukryli. „Všichni zůstaňte uvnitř a zamkněte se. Neopouštějte budovu, ve které jste, a nechoďte po kampusu,“ uvedla na twitteru policie.

Incident se stal poslední den výuky před jarními prázdninami. Vzhledem k tomu, že kampus univerzity zůstal nadále uzavřený, vyzvala správa školy, aby se rodiče a příbuzní, kteří si pro své potomky přijeli, aby je odvezli domů na prázdniny, prozatím uchýlili do místního hotelu.

Spojené státy se stále vzpamatovávají z útoku devatenáctiletého Nikolase Cruze, který v polovině února na střední škole ve floridském Parklandu zastřelil 17 lidí. V zemi se nyní vede bouřlivá debata o tom, zda zpřísnit přístup ke zbraním.

ČTK
  • 1Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.