14. dubna 2019 7:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Střelba před diskotékou v Melbourne si vyžádala jednu oběť, další tři lidé jsou zranění

Noční klub (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noční klub (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Melbourne Jeden člověk přišel v neděli o život a nejméně tři další lidé utrpěli zranění při střelbě před nočním klubem v australském městě Melbourne. Jeden ze zraněných je v nemocnici v kritickém stavu. Pachatel pravděpodobně střílel z projíždějícího auta. Informoval o tom list The Sydney Morning Herald.

K incidentu došlo kolem třetí hodiny ranní místního času před známým nočním klubem Love Machine. Do nemocnice byli převezeni dva zranění v kritickém stavu, z nichž jeden následně zemřel.

Australská média uvedla, že pachatel patrně útočil z projíždějícího černého vozu Porsche Cayenne, který byl kradený. Motiv činu není známý, podle deníku The Sydney Morning Herald se ale zakázaný motorkářský gang v minulosti snažil majitele nočního klubu vydírat. Zranění utrpěli mimo jiné dva členové ostrahy klubu, z nichž jednoho střelec zasáhl do obličeje.

„Vyšetřovatelé se domnívají, že střelba si kolem 3:20 místního času (v sobotu v 19:20 SELČ) vyžádala množství zraněných u východu z diskotéky v blízkosti Little Chapel Street a Malvern Road,“ napsala policie v prohlášení.

ČTK