7. ledna 2017 19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Střelec z letiště na Floridu podle policie přiletěl vraždit

Policisté v blízkosti floridského letiště. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté v blízkosti floridského letiště. | foto: ČTK

MIAMI Esteban Santiago, který podle policie v pátek zastřelil na mezinárodním letišti ve floridském Fort Lauderdale pět lidí a osm dalších zranil, na místo přicestoval se záměrem útočit. Na sobotní tiskové konferenci to prohlásili vyšetřovatelé.

Vyšetřovatelé také sdělili, že Santiago při výsleších spolupracuje a že odborníci nyní zjišťují, zda roli sehrála duševní choroba. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nicméně stále ještě nevyloučil terorismus jako možný motiv.

„Ukazuje se, že sem přiletěl, aby provedl tento hrozný čin,“ řekl na tiskové konferenci George Piro z FBI. Na Floridu přicestoval z Aljašky, kde žil, s přestupem v Minneapolis ve státě Minnesota. S sebou si přivezl pistoli, kterou federální zákony umožňují pro let odbavit, pasažéři však nesmí mít střelné zbraně u sebe na palubě.

Piro řekl, že vyšetřovatelé se nyní zaměřili na to, kam všude Santiago cestoval. Teroristický motiv vyloučen zatím nebyl. Sám Santiago před několika měsíci FBI sdělil, že americká vláda ovládá jeho mysl a nutí jej sledovat videa teroristického Islámského státu (IS). Podle CNN byl v minulosti v péči psychiatrů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz