1. června 2019 1:15, aktualizováno  16:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dlouholetý zaměstnanec amerického města zabil v úřední budově 12 lidí. Střílel nahodile

Střelba v americkém městě Virginia Beach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba v americkém městě Virginia Beach | foto: ČTK

Washington Páteční střelba v budově městského úřadu ve Virginia Beach na východním pobřeží USA si vyžádala 12 obětí. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters. Mezi dohromady 13 mrtvými je i předpokládaný střelec, který byl podle šéfa místní policie dlouholetým městským zaměstnancem. Motiv střelby zatím stále není znám.

Střelec podle policie zemřel, když policisté opětovali střelbu ve správní budově vedle radnice. Za mrtvého byl prohlášen po převozu do nemocnice. Pachatel vyzbrojený pistolí s tlumičem předtím zasáhl také jednoho policistu, který ale přežil díky neprůstřelné vestě.

Automobily virginské policie blokují cestu k místu, kde se odehrála páteční...
Policie vcházející do budovy obecního správního centra ve městě Virginia Beach...

Podle šéfa policie ve Virginia Beach Jamese Cervery byl střelec sám a střílel do lidí „nahodile“. Šest zraněných bylo převezeno do nemocnic. Cervera řekl, že to byl dlouholetý běžný městský zaměstnanec a byl roztrpčený. Přesné okolnosti střelby jsou však podle něj předmětem vyšetřování. „Opravdu máme víc otázek, než odpovědí,“ podotkl policejní šéf.

Policie dříve na twitteru sdělila, že reagovala na střelbu v budově číslo 2 obecního správního střediska, a vyzvala veřejnost, aby se oblasti vyhýbala.

01.června 2019 v 02:09, příspěvek archivován: 01.června 2019 v 07:28

Another community shattered. Another group of families forced to mourn loved ones. Another mass shooting by someone with bad intentions who could easily get a gun. Our hearts can break for Virginia Beach and we can choose to do something to stop this. We can do both.

Virginia Beach leží u atlantského pobřeží a s přibližně 450 000 obyvateli jde o největší město Virginie. „Je to nejdrtivější den v dějinách Virginia Beach,“ okomentoval tragickou událost starosta Bobby Dyer.

Podle Reuters se jedná o nejkrvavější útok na pracovišti ve Spojených státech od letošního února, kdy tovární dělník ve městě Aurora ve státě Illinois zabil pět svých kolegů poté, co dostal výpověď z práce. Nejhorší krveprolití ve veřejném prostoru způsobil v říjnu 2017 v Las Vegas Stephen Paddock, který postřílel 58 lidí a bezmála 900 dalších zranil. Střílel z pokoje ve 32. patře hotelu na 22 000 účastníků koncertu country hudby pod širým nebem. Vyšetřovatelé jeho motiv nezjistili.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.