Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN
21. března 2012 16:05, aktualizováno  16:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zemřu s úsměvem na rtech, volal vrah z Toulouse

Policisté před domem, kde se zabarikádoval útočník | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté před domem, kde se zabarikádoval útočník | foto: ČTK

TOULOUSE Vrah z Toulouse před dnešním zásahem policie telefonoval médiím. K činům se přiznal a vyhrožoval dalšími útoky. "Půjdu do vězení se vzpřímenou hlavou, nebo zemřu s úsměvem na rtech", řekl muž editorce stanice France 24. Policie označila telefonát za důvěryhodný.

Zvonící telefon v redakci France 24 uprostřed noci zvedla zástupkyně šéfa vysílání zaměřeného na Afriku Ebba Kalondová. "Vůbec nevím proč zrovna já," napsala na twitteru zkušená novinářka, která muže držela na telefonu co nejdéle a vše pak oznámila policii.

Muž se při rozhovoru označil za příznivce Al-Káidy a tvrdil, že je zodpovědný za vraždu sedmi lidí. Během jedenáctiminutového telefonátu muž francouzštinou s lehkým přízvukem uvedl, že jeho čin je součástí "mnohem větší kampaně" a že Francie může očekávat podobné útoky v dalších městech.

"Další útoky budou následovat"
“Oběti jsem vybral náhodně" vysvětloval neznámý hlas. "Každý, kdo podporuje zahraniční intervenci Afghánistánu, je můj cíl," dodal. Na dotaz francouzské novinářky, proč zabil židovské děti, muž odpověděl, že "Židé zabíjejí palestinské sestry a bratry".

Podle Kalondové hlas patřící dvacátníkovi prý pak popsal detaily vražd známé jen vyšetřovatelům jako například počet vypálených kulek nebo ztracený zásobník, který útočníkovi vypadl z pistole během druhé střelby minulý týden.

Stanice France 24 okamžitě kontaktovala policii. O dvě hodiny později speciální jednotky obklíčily dům, ve kterém se muž podezřelý z vražd doteď ukrývá.

Lidovky.cz, jvJana Vrubelová, mtrMiluše Trefancová
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...